Uczniowie z Kamienicy pożegnali Prezydenta

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Uczniowie z Kamienicy pożegnali Prezydenta

Jeszcze przed uroczystościami pogrzebowymi Pary Prezydenckiej w Krakowie, uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Kamienicy wybrali się do Warszawy, gdzie uczestniczyli w stołecznym pożegnaniu Lecha i Marii Kaczyńskich. 

Przypomnijmy, że dzień po tragicznej katastrofie pod Smoleńskiem do Polski wróciło ciało Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. Dopiero dwa dni później do Pałacu Prezydenckiego trafiła trumna z ciałem Pierwszej Damy. Pod gmachem z minuty na minutę przybywało ludzi, którzy ustawiali się w ogromnej kolejce, by oddać hołd prezydenckiej parze przed ich trumnami wystawionymi na widok publiczny.

Wśród ludzi oczekujących na oddanie hołdu i pożegnanie tragicznej zmarłej Pary Prezydenckiej znalazła się także reprezentacja PSP Kamienica. Ta wyprawa młodych mieszkańców naszej gminy była dla nich ogromnym przeżyciem. Uczniowie, wraz z dyrektorem i nauczycielami, odbyli całonocną podróż do Warszawy, by nad ranem 15 kwietnia udać się na usłane kwiatami i zniczami Krakowskie Przedmieście. Tam ustawili się w ogromnej kolejce do Sali Kolumnowej, gdzie wystawione zostały trumny z ciałami Lecha i Marii Kaczyńskich. Na wejście czekali prawie dziesięć godzin, ale, jak sami mówią, warto było...  Osobiste pożegnanie Prezydenta RP i jego małżonki, w połączeniu z wszystkimi kwietniowymi wydarzeniami, były dla uczniów z Kamienicy prawdziwą lekcją współczesnej historii Polski, która z pewnością pozostanie w ich pamięci na zawsze.

Otwórz