Przymrozków ciąg dalszy?

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Przymrozków ciąg dalszy?

Wygląda na to, że przed nami kolejna zimna noc. W ciągu dnia termometry pokazują nawet 15°C, ale Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Nysie znów zapowiada duży spadek temperatury po zmroku.

Komunikaty napływające z Biura Prognoz Meteorologicznych IMGW we Wrocławiu ponownie ostrzegają przed możliwością wystąpienia na terenie województwa opolskiego przymrozków. W nocy z 23 na 24 kwietnia na Opolszczyźnie przewiduje się temperaturę minimalną od -2 do 0°C, a przy gruncie spadek temperatury może obniżyć ją nawet do poziomu od -5 do -3°C. Stopień zagrożenia, podobnie jak zeszłej nocy, oceniany jest na drugim poziomie w trzystopniowej skali.

Tegoroczna wiosna po raz kolejny potwierdza, że jest wyjątkowo kapryśna. Ta intensywna zmienność pogodowa jest dla tej pory roku wyjątkowo charakterystyczna, czego przejawem jest znane ludowe przysłowie - każdy przecież wie, że "kwiecień plecień, bo przeplata trochę zimy, trochę lata".

Pamiętajmy, że przymrozki mogą powodować szkody w uprawach rolnych, sadach i ogrodach, a w nocy i nad ranem nawierzchnie dróg mogą być śliskie. Ponownie apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności, tym bardziej, że większość kierowców zapewne zamieniła już opony zimowe na letnie. 

 

Otwórz