Oficjalne kondolencje z Javornika

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Oficjalne kondolencje z Javornika

12 kwietnia przed południem w Urzędzie Miejskim w Paczkowie oficjalną wizytę kondolencyjną złożył Starosta Miasta Javornik - Jiri Jura.

Narodowa tragedia Polaków pod Smoleńskiem głęboko poruszyła naszych południowych sąsiadów. Wszystkie czeskie media nawiązują do sobotniej katastrofy lotniczej, w której zginął Prezydent RP Lech Kaczyński i pozostałych 95 pasażerów prezydenckiego samolotu - członków delegacji do Katynia oraz załogi. Czeskie radio i telewizja zastanawiają się nad skalą i symboliką tragedii polskiego narodu, która po raz kolejny rozegrała się na smoleńskiej ziemi.
Władze Czech również solidaryzują się z Polakami - tamtejsze Ministerstwo Spraw Zagranicznych poinformowało w niedzielę w Pradze, że w dniu pogrzebu polskiego prezydenta Lecha Kaczyńskiego w całych Czechach zostanie ogłoszona żałoba narodowa.

Lokalni samorządowcy sąsiadujących z Polską terenów Czech również łączą się w głębokim żalu i żałobie, którą przeżywamy. Wczoraj niezapowiedzianą wizytę złożył w Paczkowie zastępca starosty Javornika, pan Petr Mimra, który złożył kondolencje wszystkim mieszkańcom naszej gminy oraz złożył kwiaty pod tablicą pamiątkową przy Kościele Parafialnym św. Jana Ewangelisty.
Dziś w ratuszu oficjalne kondolencje w imieniu mieszkańców oraz władz miasta i gminy Javornik złożył tamtejszy starosta - Jiri Jura. Gospodarz naszych czeskich sąsiadów spotkał się z Zastępcą Burmistrza Gminy Paczków Grzegorzem Jasiokiem, przekazując w ten sposób paczkowianom najszczersze wyrazy głębokiego współczucia z powodu wspomnianej tragedii. Jura wręczył wiceburmistrzowi Paczkowa stosowny list kondolencyjny, prosząc jednocześnie o przekazanie całej społeczności naszej gminy wyrazów ubolewania z powodu tragicznej w skutkach katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem.

Postawa naszych czeskich przyjaciół, w obliczu narodowej tragedii Polski, jest godna największego podziwu i pochwały. Pozostaje nam serdecznie podziękować południowym sąsiadom za wsparcie i szczere kondolencje.

Otwórz