Księga Kondolencyjna w ratuszu

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Księga Kondolencyjna w ratuszu

W Urzędzie Miejskim w Paczkowie udostępniona została tradycyjna Księga Kondolencyjna, w której wszyscy paczkowianie będą mogli podzielić się swoimi refleksjami i uczcić pamięć ofiar sobotniej tragedii pod Smoleńskiem.

W związku z tragiczną śmiercią 96 osób - wszystkich członków delegacji polskiej, na czele z Prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej Lechem Kaczyńskim, oraz całej załogi prezydenckiego samolotu - na I piętrze paczkowskiego Urzędu Miejskiego (przy wejściu do sali posiedzeń) wystawiona została Księga Kondolencyjna. Mieszkańcy Paczkowa i okolic oraz goście i turyści odwiedzający nasz ratusz będą mieli okazję przelać na papier swoje przemyślenia, podzielić się z innymi swoim smutkiem, oddać hołd wszystkim pasażerom feralnego lotu do Smoleńska. 

Wpisów do Księgi Kondolencyjnej dokonywać można w godzinach pracy Urzędu Miejskiego (poniedziałek 8.00-16.00, wtorek-piątek 7.00-15.00) do końca trwania żałoby narodowej (do piątku 16 kwietnia). Serdecznie zachęcamy do złożenia wizyty w paczkowskim ratuszu i do wpisania się do Księgi. Pokażmy naszą solidarność z ofiarami smoleńskiej tragedii oraz z ich boleśnie doświadczonymi przez los rodzinami.

Dziś wieczorem Księga trafi do salki katechetycznej Parafii Św. Jana Ewangelisty w Paczkowie, gdzie po zakończeniu uroczystej wieczornej mszy w intencji ofiar katastrofy lotniczej (początek nabożeństwa o godz. 18.00) każdy będzie miał możliwość dokonania żałobnego wpisu. Jutro - we wtorek - Księga wróci do Urzędu Miejskiego, gdzie znów będzie udostępniona mieszkańcom.
W paczkowskim kościele parafialnym Księga Kondolencyjna pojawi się także w najbliższą środę, kiedy to o godz. 10.00 odprawiona zostanie kolejna uroczysta msza święta w intencji ofiar sobotniej katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem oraz wszystkich pomordowanych w Katyniu, Charkowie, Twerze i innych miejscach kaźni na wschodzie w 1940 roku. W czwartek i piątek Księga znów będzie dostępna w magistracie.

 

 


Otwórz