Wielkanocne spotkanie seniorów

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Wielkanocne spotkanie seniorów

10 kwietnia Burmistrz Gminy Paczków zaprosił członków paczkowskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów na wspólne uroczyste śniadanie wielkanocne.

Tego typu spotkania odbywają się w Paczkowie co roku i są swoistą wielkanocną tradycją w naszym mieście. W tym roku władze Gminy Paczków po raz kolejny zorganizowały spotkanie w sali Ośrodka Kultury i Rekreacji. Przy suto zastawionym stole, w obecności Burmistrza Bogdana Wyczałkowskiego, jego Zastępcy Grzegorza Jasioka oraz ks. Damiana Cebulli, członkowie Związku mieli okazję zasiąść do wspólnego wielkanocnego śniadania. Spotkanie swoją obecnością zaszczyciła również Wicemarszałek Województwa Opolskiego Teresa Karol oraz Alfred Dydymski - Prezes Zarządu Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Opolu.

Tegoroczne spotkanie zorganizowano co prawda już po Świętach, jednak w trakcie trwania okresu wielkanocnego. Takie wielkanocne śniadanie jest dla samotnych starszych ludzi znakomitą okazją do spotkania ze znajomymi, podzielenia się świątecznym jajkiem i wspólnego celebrowania Wielkiej Nocy. Nie zabrakło oficjalnego powitania przewodniczącego paczkowskiego oddziału PZERiI, Kazimierza Zarzyckiego oraz świątecznych życzeń od władz samorządowych.

W tym roku w spotkaniu wzięło udział ponad 70 osób. Atmosferę zdominowała wszechobecna refleksja i pamięć o ofiarach narodowej tragedii - katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem, w której, w drodze na uroczyste obchody 70. rocznicy Zbrodni Katyńskiej, zginęło 96 osób - wśród nich Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Lech Kaczyński i jego małżonka oraz członkowie polskiej delegacji i załoga samolotu. Maszyna rozbiła się w lesie nieopodal smoleńskiego lotniska o godzinie 8:56, czyli na około dwie godziny przed rozpoczęciem uroczystego śniadania.

Kolejne świąteczne spotkanie naszych seniorów odbędzie się zapewne w okresie Bożego Narodzenia, kiedy Związek zorganizuje tradycyjną wigilię. 

Otwórz