Narodowa tragedia - tydzień żałoby

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Narodowa tragedia - tydzień żałoby

W całej Polsce wprowadzono żałobę narodową po tragicznej katastrofie samolotu prezydenckiego z 96 osobami na pokładzie, który dzisiaj rano rozbił się pod Smoleńskiem, w drodze polskiej delegacji do Katynia.

W godzinach porannych 10 kwietnia 2010 roku, w drodze na uroczystości 70. rocznicy Zbrodni Katyńskiej, w katastrofie lotniczej zginął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Lech Kaczyński, Małżonka Prezydenta Maria Kaczyńska oraz członkowie polskiej delegacji i załoga samolotu. Według wstępnych informacji na pokładzie maszyny znajdowało się w sumie 96 osób - nikt nie przeżył. 

Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski ogłosił tygodniową żałobę narodową po śmierci prezydenta, jego małżonki i kilkudziesięciu innych osób, w tym przedstawicieli parlamentu, urzędów państwowych, wojska, Kościoła, Rodzin Katyńskich i załogi samolotu, którzy zginęli w dzisiejszej katastrofie lotniczej.

W związku ze wspomnianą tragedią i wprowadzoną żałobą narodową, Burmistrz Gminy Paczków apeluje do mieszkańców naszego miasta i okolic o wywieszanie na budynkach flag narodowych przepasanych kirem.

Na czas trwania żałoby odwołuje się imprezy masowe i widowiska rozrywkowe (koncerty, rozgrywki sportowe), zaleca się także powściągliwość w zachowaniu oraz zmianę ramówek programów telewizyjnych (ograniczenie emisji programów rozrywkowych, komedii, reklam itp.).

Otwórz