Akcja poboru krwi

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Akcja poboru krwi

Przypominamy, że w najbliższy piątek Paczkowski Klub Honorowych Dawców Krwi organizuje kolejną akcję poboru krwi.

9 kwietnia (piątek) w godzinach od 9.00 do 12.00 w Zespole Szkół w Paczkowie odbędzie się akcja poboru krwi. Akcję organizuje wspólnie paczkowski Klub Honorowych Dawców Krwi PCK przy współpracy ze Szkolnym Kołem PCK działającym w ZS Paczków.

Tego typu akcje są w Paczkowie już swoistą tradycją. Ostatnio Paczkowski Klub HDK PCK i uczniowie Zespołu Szkół w Paczkowie zorganizowali podobną zbiórkę pod koniec października 2009 roku. Pobór odbył się wówczas w ramach ogólnopolskiego konkursu PCK "Młoda krew ratuje życie", w którym paczkowska szkoła ma duże osiągnięcia - kilka lat temu ZS Paczków zajął pierwsze miejsce, a w zeszłym roku - czwarte miejsce na Opolszczyźnie. Jesienna akcja zakończyła się bardzo dobrym wynikiem - krew pobrano od 28 osób, uzyskując tym samym ponad 12 litrów krwi.

Przypominamy, że dawcą krwi może zostać każda zdrowa osoba w wieku od 18 do 65 lat. Przed wybraniem się do punktu krwiodawstwa należy zjeść lekki posiłek, a dzień wcześniej wypić minimum 2 litry płynów.

UWAGA! Pamiętajmy, że codziennie w województwie opolskim na krew czeka ok. 50 ludzi. Potrzebnych jest zatem 100 osób, które oddadzą krew. Liczy się każda kropla krwi! Zachęcamy do udziału w akcji poboru krwi - nie bądźmy obojętni.

 

Otwórz