Będzie mocno padać

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Będzie mocno padać

Centrum Zarządzania Kryzysowego Wojewody Opolskiego ostrzega przed intensywnymi opadami deszczu, które w dniach od 1 do 2 kwietnia mogą nawiedzić teren naszego województwa.

Wysokość opadu przewiduje się na ok. 15-30 mm w ciągu doby, choć lokalnie mogą wystąpić opady nawet na poziomie 35 mm na dobę. Na południu Opolszczyzny, szczególnie na terenach położonych powyżej 300 m.n.p.m., możliwe jest występowanie również deszczu ze śniegiem. Komunikat o zagrożeniu przewiduje występowanie opadów do wieczornych godzin 2 kwietnia.

Takie warunki atmosferyczne mogą grozić podtopieniami, uszkodzeniami budynków i zalaniami. Istnieje także ryzyko wystąpienia trudności komunikacyjnych. O powadze sytuacji świadczyć może fakt przypisania przewidywanym zjawiskom drugiego stopnia zagrożenia (w 3-stopniowej skali).
Apelujemy do mieszkańców Gminy Paczków o zachowanie ostrożności i stosowne przygotowanie się na zapowiadane warunki atmosferyczne. 

Pozostaje mieć nadzieję, że deszczowe chmury nie zagoszczą nad naszym województwem na długo i że zbliżający się wielkimi krokami wielkanocny weekend nie upłynie nam pod znakiem ulew.   

Otwórz