Kolejne sukcesy paczkowskich karateków

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Kolejne sukcesy paczkowskich karateków

Klubu Karate "Funakoshi" Paczków notuje na swoim koncie kolejne sukcesy. Tym razem młodzi paczkowscy karatecy dobrze zaprezentowali się na zawodach w Głogówku.

Pod koniec lutego odbyły się II Międzynarodowe Mistrzostwa w Karate o Puchar Burmistrza Głogówka. Organizatorem tej imprezy był Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Głogówku oraz tamtejszy Urząd Miasta i Gminy.
W mistrzostwach wzięło udział około 170 zawodników i zawodniczek z Polski oraz Czech. Rywalizowano w różnych kategoriach wiekowych - zarówno w kata jak i kumie (walki). Ostatecznie najlepszym klubem okazał się Klub Torakan Biała - Głogówek.
Bardzo dobrze spisali się również reprezentanci paczkowskiego Klubu Karate "Funakoshi", który prowadzi Mirosław Szpyt. Dla karateków z Paczkowa były to pierwsze zawody karate w tym roku. Zawodnicy "Funakoshi", którzy wybrali się do Głubczyc w sile 12 zawodników, zdobyli na tej imprezie kolejnych pięć cennych medali, godnie reprezentując i promując miasto Paczków.

Oto osiągnięcia młodych paczkowskich karateków na II Międzynarodowych Mistrzostwach w Karate o Puchar Burmistrza Głogówka:

  • Kata drużynowo - dziewczęta rocznik 1999 r. - III miejsce w składzie: Dorota Michna, Sara Piotrowska, Monika Zadorecka
  • Kata drużynowo - chłopcy rocznik 1998 r. - III miejsce w składzie: Szymon Butor, Gracjan Kubka, Bartłomiej Kurnyta
  • Kata drużynowo - chłopcy rocznik 2002 r. - III miejsce w składzie: Adam Kalka, Aleksander Reszka, Adam Hreszczyński
  • Kata indywidualne - dziewczęta rocznik 1998 r. - II miejsce: Michna Dorota
  • Kumite indywidualne - chłopcy rocznik 1998 r. - II miejsce: Mateusz Czarnecki

Kolejne zawody, w których wezmą udział zawodnicy Klubu Karate "Funakoshi" Paczków, odbędą się w Legnicy - będzie to rywalizacja o Puchar Dolnego Śląska SILESIA CUP. Gratulujemy dotychczasowych sukcesów, trzymamy kciuki i życzymy wielu kolejnych medali.

Otwórz