Nowa odsłona oficjalnej witryny Gminy Paczków

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Nowa odsłona oficjalnej witryny Gminy Paczków

Uruchamiamy dziś nowe oblicze oficjalnej strony internetowej Gminy Paczków - www.paczkow.pl.

Paczków istnieje w Internecie od 1999 roku - wówczas uruchomiany został pierwszy oficjalny serwis internetowy naszej gminy. Poprzednia wersja strony pochodziła z 2004 roku, dlatego wymagała już pilnej modernizacji. 2 marca 2010 roku uruchomiona została trzecia odsłona naszej witryny.

Nowa strona internetowa została stworzona przede wszystkim z myślą poprawienia szaty graficznej i estetyki, ułatwienia nawigacji oraz czytelności zamieszczanych na niej informacji. Duży nacisk położony został na wizualną stronę portalu - mamy nadzieję, że bogata galeria i wysoki poziom zilustrowania poszczególnych artykułów będą dla internautów nie tylko „miłe dla oka”, ale również interesujące.
Znacznie poprawiła się również funkcjonalność serwisu. Zawartość witryny została podzielona na trzy główne działy z podziałem na odbiorców - „Dla mieszkańców”, „Dla turystów” i „Dla inwestorów”. Liczymy, że zastosowany system nawigacji uformowany jest na tyle intuicyjnie i czytelnie, że nawigacja na www.paczkow.pl będzie nie tylko łatwa, ale i przyjemna.

Wszystkie praktyczne informacje i wskazówki, istotne namiary oraz dane teleadresowe znaleźć można w Informatorze Miejskim  - ten dział będzie przydatny dla wszystkich użytkowników strony. Warto zaglądać również do Aktualności, gdzie na bieżąco informować będziemy o ważnych wydarzeniach z życia miasta i gminy. Nowością jest Kalendarz miasta, w którym zamieszczać będziemy szczegółowe kalendarium aktualnych wydarzeń.
Dokładnie została opisana Historia miasta oraz Zabytki i atrakcje. Sporo miejsca poświęciliśmy również na informacje dotyczące możliwości Aktywnego wypoczynku w naszej gminie - mamy nadzieję, że lektura tych podstron skusi wielu turystów do złożenia wizyty w Paczkowie i jego okolicach. Udostępniliśmy także Ilustrowany Informator o Paczkowie, który każdy użytkownik strony będzie mógł ściągnąć na dysk swojego komputera w wersji PDF.

Mieszkańcy Paczkowa znajdą na nowej stronie istotną zmianę. Wprowadziliśmy swego rodzaju „instrukcję” korzystania z usług Urzędu Miejskiego – można ją znaleźć na podstronie Co i jak w Urzędzie?. Ważny jest też inny nowy element witryny - na podstronie Sprawy mieszkaniowe wychodzimy naprzeciw najemcom lokali komunalnych z terenu gminy Paczków, którzy są zainteresowani zamianą swojego mieszkania na mniejsze lub większe. Tego typu propozycje są wśród mieszkańców bardzo popularne, dlatego naszym celem jest stworzenie w tym miejscu swego rodzaju bazy mieszkań komunalnych, których lokatorzy chcieliby dokonać zamiany. Zachęcamy do bezpłatnego umieszczenia na tej podstronie stosownych ogłoszeń - możliwość ich dodania ułatwia formularz kontaktowy.
Zamieszczamy też nową Bazę firm i zapraszamy do współpracy zainteresowanych przedsiębiorców i inwestorów z terenu gminy Paczków, którzy mogą bezpłatnie dodać do tego modułu ofertę swoich firm. 

Strona jest już aktywna, ale wciąż trwają prace nad jej niektórymi elementami. Niedostępny jest jeszcze moduł Spaceru po Paczkowie, w którym zaprezentowana zostanie propozycja wycieczki po mieście. Brakuje też podstrony dotyczącej Tras turystycznych. Wkrótce oba te elementy zostaną uaktywnione.
W najbliższym czasie uruchomione zostaną również trzy dodatkowe wersje językowe - strona www.paczkow.pl będzie dostępna w języku angielskim, języku niemieckim i języku czeskim.

Warto zwrócić uwagę na dwie istotne kwestie: link do Biuletynu Informacji Publicznej - oficjalnej strony Urzędu Miejskiego - umieszczony jest w lewym górnym rogu witryny. Kontakt z Gminą Paczków umożliwia formularz kontaktowy, do którego dostęp znaleźć można w „stopce” serwisu - u dołu strony.

Mamy nadzieję, że nowa odsłona oficjalnej strony internetowej Gminy Paczków przypadnie Państwu do gustu. Czekamy na pytania, sugestie i propozycje dotyczące funkcjonowania nowego serwisu - kontakt pod adresem mailowym Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub poprzez wspomniany wyżej formularz kontaktowy. Zapraszamy do częstych odwiedzin i regularnej lektury www.paczkow.pl.

Otwórz