Zimy ciąg dalszy

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Zimy ciąg dalszy

Biuro Prognoz Meteorologicznych Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu ostrzega: najbliższe dwie doby upłyną na Opolszczyźnie pod znakiem intensywnych opadów śniegu. Możliwe jest także występowanie zawiei i zamieci śnieżnych.

Zagrożenie oceniane jest na poziomie pierwszego stopnia w trzystopniowej skali. 11 i 12 lutego przewiduje się wystąpienie opadów śniegu, które po południu i w nocy mogą osiągnąć natężenie umiarkowane. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej może wynosić od 10 do 15 cm, lokalnie nawet około 20 cm. Opadom będzie towarzyszył wiatr o średniej prędkości 20-35 km/h, w porywach około 55 km/h, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne, w nocy słabnący.

Kolejna doba przyniesie ze sobą dalsze opady śniegu, okresami o natężeniu umiarkowanym. W nocy z 12 na 13 lutego przewidywany przyrost pokrywy śnieżnej może sięgać od 5 do 15 cm, lokalnie 20 cm.

Tegoroczna zima jeszcze nie powiedziała ostatniego słowa i wszystko wskazuje na to, że jeszcze długo nie ustąpi. Zapowiadane warunki atmosferyczne mogą skutkować szybkim tworzeniem się zasp, utrudnieniami komunikacyjnymi. Drogi i chodniki będą bardzo śliskie, miejscami lód może przykryć nawiany śnieg. Kolejny raz apelujemy do kierowców i pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności.

Otwórz