Śląscy strażacy Dziewiętlicom

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Śląscy strażacy Dziewiętlicom

9 lutego do Dziewiętlic przyjechali strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej z Radlina II, przywożąc cenny prezent dla swoich kolegów po fachu.

Zeszłoroczna powódź, która nawiedziła Dziewiętlice, mocno dała w kość strażakom tamtejszego OSP. Przez kilkadziesiąt godzin, bez chwili wytchnienia, walczyli wraz z innymi oddziałami strażackimi ze skutkami żywiołu. Woda zalała również remizę strażacką w Dziewiętlicach - ucierpiał nie tylko sam budynek, ale też sprzęt strażacki - dlatego Zarząd Powiatowy Ochotniczych Straży Pożarnych w Nysie wystosował do wszystkich jednostek OSP apel o udzielenie pomocy.

Wsparcie przyszło z jednostki OSP z Radlina II - podmiejskiej dzielnicy Wodzisławia Śląskiego, historycznej części miasta Radlin. Tamtejsza jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej działa od 1907 roku. Obecnie na jej czele stoi prezes Rajmund Menżyk. To właśnie śląscy strażacy zdecydowali się pomóc kolegom z Dziewiętlic. Decyzją Prezydenta Miasta Wodzisław Śląski oraz Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Wodzisławiu Śląskim do remizy OSP Dziewiętlice przekazana została spalinowa motopompa szlamowa.
Ten cenny prezent przekazali, w obecności Prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego OSP w Nysie Zbigniewa Majki oraz Burmistrza Gminy Paczków Bogdana Wyczałkowskiego i paczkowskiego Komendanta OSP Andrzeja Kołodzieja, trzej przedstawiciele tego śląskiego OSP - Komendant Miejsko-Gminny Związku OSP w Wodzisławiu Śląskim Piotr Miguła, Prezes OSP Radlin II Rajmund Menżyk oraz jego zastępca Piotr Maciuga.

Pomoc, zaangażowanie i życzliwość strażaków ze Śląska zasługują na ogromne uznanie. Członkowie OSP Radlin II udowodnili, że prawdziwa strażacka solidarność nie jest mitem i że w potrzebie druhowie Ochotniczych Straży Pożarnych mogą na siebie liczyć.
Pompa jest już do dyspozycji jednostki OSP w Dziewiętlicach. Zdaniem strażaków urządzenie jest znakomitym uzupełnieniem ich sprzętu. Miejmy nadzieję, że przekazana "szlamówka" nie będzie musiała często prezentować swoich możliwości, a gdy już nastąpi taka potrzeba będzie niezawodna. 

Otwórz