Walentynkowa akcja poboru krwi

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Walentynkowa akcja poboru krwi

Krewniacy Club 111 z Kamienicy organizują kolejną akcję poboru krwi.

10 lutego (środa) w Gminnym Centrum Sportu i Rekreacji w Paczkowie (ul. Wojska Polskiego 45a) odbędzie się zbiórka krwi pod nazwą "Walentynkowy Dar Życia". Projekt jest częścią kampanii społecznej Krewniacy. Wszystkich zdrowych i chętnych do oddania krwi zapraszamy w godzinach od 9.00 do 12.00. Podczas zbiórki obowiązkowo należy mieć przy sobie dowód osobisty. Organizatorem zbiórki jest KrewniacyClub111 w Kamienicy, a poboru krwi dokona Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Opolu.
Warto dodać, że każdy, kto odda krew podczas wspomnianej zbiórki, weźmie udział w losowaniu 3 biletów na XIII Pielgrzymkę Honorowych Dawców Krwi do Częstochowy, która odbędzie się 22 maja 2010 roku.

Kto może zostać dawcą krwi? Każda zdrowa osoba w wieku od 18 do 65 lat, u której w ciągu ostatnich 6 miesięcy: nie wykonano tatuażu, przekłucia uszu ani innych części ciała; nie wykonywano diagnostycznych badań i zabiegów endoskopowych oraz nie leczono ich krwią lub jej składnikami. Przed wybraniem się do punktu krwiodawstwa należy zjeść lekki posiłek, a dzień wcześniej wypić minimum 2 litry płynów.
Szczegółowe warunki oddania krwi na stronie www.krewniacy.pl oraz www.krewniacy.kamienicanyska.info.

Przypomnijmy, że "Krewnicy" to projekt Europejskiej Fundacji Honorowego Dawcy Krwi, zrzeszający ludzi dobrej woli, którzy chcą aktywnie działać na rzecz altruizmu i miłości wobec drugiego człowieka. KrewniacyClub z Kamienicy funkcjonują od maja 2007 roku i działają bardzo prężnie - klub ma już na swoim koncie kilka akcji na rzecz krwiodawstwa m.in. zbiórki krwi w Kamienicy i w Paczkowie oraz akcje propagujące krwiodawstwo wśród najmłodszych. Warto nadmienić, że działający w Kamienicy Krewniacy są jedynym tego typu klubem w województwie opolskim.  

Otwórz