Nadciągają zamiecie

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Nadciągają zamiecie

Powiatowe centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzega: w ciągu najbliższych kilkunastu godzin prawdopodobne jest występowanie na naszym terenie zawiei i zamieci śnieżnych.

Zagrożenie oceniane jest na poziomie drugiego stopnia w trzystopniowej skali. Przewiduje się występowanie niebezpiecznych zawiei i zamieci śnieżnych, które okresami znacząco mogą pogorszyć widoczność na drogach. W nocy z 27 na 28 stycznia prędkość wiatru będzie osiągać od 25 do 40 km/h, w porywach od 55 do 70 km/h.

W ciągu następnej doby prędkość wiatru będzie stopniowo słabnąć i wyniesie od 18 do 30 km/h, w porywach do około 60 km/h. Jednocześnie występować będą opady śniegu, okresami umiarkowane. Przewidywany przyrost pokrywy śnieżnej szacuje się od 5 do 10 cm, miejscami z powodu nawiewania śniegu przez wiatr przyrost pokrywy śnieżnej będzie większy.

Zapowiadane warunki atmosferyczne mogą skutkować szybkim tworzeniem się zasp, utrudnieniami komunikacyjnymi, szkodami w drzewostanie i uszkodzeniami budynków. Z powodu utrzymującej się ujemnej temperatury powietrza porywy wiatru będą bardzo mroźne, co niesie ze sobą duże ryzyko wychłodzenia organizmów. Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności. 

Otwórz