Mróz nie odpuszcza

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Mróz nie odpuszcza

Napływające z Biura Prognoz Meteorologicznych Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu komunikaty zapowiadają kolejne dwie mroźne doby.

Województwo opolskie będzie na skraju rozległego wyżu, którego centra znajdują się nad Anglią, Danią i Rosją. Opolszczyzna pozostaje w mroźnej masie powietrza polarno-kontynentalnego, dlatego duże mrozy będą nam towarzyszyć jeszcze co najmniej przez najbliższe dwa dni.

W nocy z 25 na 26 stycznia spodziewane jest zachmurzenie przeważnie umiarkowane, a nad ranem rozpogodzenia. Temperatura minimalna będzie się wahać od -15 do -17°C. Wiatr słaby i umiarkowany. W dzień (wtorek) będzie pogodnie, ale mróz nie odpuści - termometry wskazywać będą od -10 do -12°C.
Kolejna noc - z 26 na 27 stycznia - to znów ekstremalnie niska temperatura, możemy spodziewać się jej spadku nawet do poziomu -22°. Możliwy jest słaby lub umiarkowany wiatr. W środę w ciągu dnia prognozowane jest małe zachmurzenie, które później stopniowo wzrośnie do dużego, a temperatura maksymalna - podobnie jak dzień wcześniej - wyniesie od -10 do -12°C.

Następne dni powinny przynieść niewielkie ocieplenie. Od środy mróz zacznie słabnąć - w czwartek i piątek w ciągu dnia temperatura ma utrzymywać się na poziomie od od -2 do -6°C. Noce dalej będą mroźne, choć już nie tak bardzo - na termometrach powinniśmy notować od -7 do -10°C.

Apelujemy do mieszkańców Paczkowa o zachowanie szczególnej ostrożności - drogi i chodniki mogą być miejscami bardzo śliskie. Pamiętajmy o ciepłej odzieży - szczególnie o czapkach i ciepłych butach - bo przy tak niskich temperaturach nie trudno o odmrożenia. Prosimy również zwracać uwagę na niedomknięte okna piwnic i korytarzy naszych domów - przy tak wysokich mrozach łatwo o zamarznięcie rur wodociągowych lub ciepłowniczych. 

Otwórz