Pożyczki dla przedsiębiorców

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Pożyczki dla przedsiębiorców

Zarząd Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu informuje o możliwości zaciągnięcia przez małych i średnich przedsiębiorców bezpiecznej pożyczki - już od 3,5% oprocentowania.

Opolski WFOŚiGW podpisał pod koniec zeszłego roku umowę o dofinansowanie projektu pn. "Ochrona środowiska szansą rozwoju sektora MŚP w województwie opolskim - utworzenie funduszu pożyczkowego w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu". Wniosek został złożony w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2007-2013, Oś priorytetowa 1, Działanie 1.2 "Zapewnienie dostępu do finansowania przedsiębiorczości".
Projekt został rozpatrzony pozytywnie i będzie realizowany od 1 stycznia 2010 r. do 15 grudnia 2010 r. Środki przekazane Funduszowi na jego realizację przeznaczone są na pożyczki dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw.

Bezpieczna pożyczka w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu przysługuje:

  • przedsiębiorcom należącym do sektora MŚP
  • przedsiębiorcom prowadzącym działalność lub realizującym inwestycje na terenie woj. opolskiego

Pożyczki udzielane są na cele inwestycyjne i nieinwestycyjne bezpośrednio związane z podejmowaniem, prowadzeniem i rozwijaniem działalności gospodarczej przez wnioskodawcę. Uzyskane w ten sposób pieniądze mogą być wykorzystane na każde zadanie spełniające "Kryteria wyboru przedsięwzięć finansowanych ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu". Maksymalna kwota udzielonej pożyczki wynosi 500 000 PLN, a maksymalny okres spłaty pożyczki sięga 60 miesięcy. Minimalny wkład własny to 5 % kosztu przedsięwzięcia netto. Oprocentowanie pożyczki zaczyna się już od 3,5% w przypadku udzielenia pomocy publicznej.

Fundusz nie pobiera prowizji i dodatkowych opłat od udzielanych pożyczek. Wnioski wraz z wymaganą dokumentacją można składać w siedzibie WFOŚiGW w Opolu w terminie od 1 stycznia 2010 r. do 30 listopada 2010 r. (w godz. od 7:15 do 15:15).

Szczegółowe informacje: Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu - ul. Krakowska 53, tel. 077 45 45 891 wew.113; e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. www: www.wfosigw.opole.pl

Otwórz