Ognisko Artystyczne zaprasza

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Ognisko Artystyczne zaprasza

Już jutro - 15 stycznia - w paczkowskim Domu Plastyka rusza wystawa Kasi Mular zatytułowana "The Cult Of Portraits".

Ekspozycja "Kult Portretów" jest serią portretowych grafik cyfrowych wykreowanych na podstawie fotografii przyjaciółek artystki. Według autorki w pracach współgrają dwa światy: przestrzenne fotografie oraz dwuwymiarowe, bardzo kolorowe graficzne elementy. To co realne i namacalne łączy się z tym co wykreowane, fantazyjne i nieograniczone.
Prace prezentowane były już w Opolu, teraz trafią do Paczkowa. Wernisaż wystawy odbędzie się 15 stycznia (piątek) o godz. 17.00 w siedzibie paczkowskiego Ogniska Artystycznego - Domu Plastyka (Rynek 20) . W naszym mieście ekspozycja będzie dostępna do połowy lutego 2010 roku.

Kasia Mular ukończyła studia na Instytucie Sztuki Uniwersytetu Opolskiego, a jej przewodnim sposobem artystycznych realizacji jest szeroko pojęta grafika komputerowa. Artystka zajmuje się także designem i animacją. Wspólnie z Magdą Hlawacz prowadzi w rodzinnym Opolu agencję graficzną, w której przygotowuje projekty grafiki użytkowej (reklamy, plakaty, zaproszenia itp.) z wykorzystaniem elementów sztuki współczesnej, fotografii i grafiki trójwymiarowej.

Jak sama mówi, pasjonuje ją różnorodność kulturowa, wielowymiarowość i złożoność ludzkiej natury. W swojej twórczości Mular sporo uwagi poświęca studium postaci ludzkiej, szczególnie portretom, łącząc je z graficznymi strukturami komponowanymi z różnych przedmiotów i dekoracyjnych form. W jej dziełach nie brakuje nawiązań do obrzędów, elementów etnicznych, plemiennych i folklorystycznych. 

Otwórz