Przyjdź na Jarmark Świąteczny ? będzie kolorowo i smacznie!

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Przyjdź na Jarmark Świąteczny ? będzie kolorowo i smacznie!

W najbliższy weekend na płycie paczkowskiego Rynku stanie Jarmark Świąteczny.

Mieszkańcy dowiedzą się, jakie dekoracje i regionalne potrawy mogą zagościć na ich stołach. To jednak nie wszystkie atrakcje, które 19 grudnia br. (sobota) czekają w sercu Paczkowa.

Święta Bożego Narodzenia to czas, który spędzamy w gronie najbliższych przy suto zastawionym stole. Na Jarmarku Świątecznym w Paczkowie będzie można znaleźć zarówno tradycyjne przysmaki, jak i ozdoby, które zainspirują do stworzenia odpowiedniego nastroju.  Na placu obok Ratusza w centrum naszego pięknego miasta pojawią się barwne stragany.

Na odwiedzających jarmark czekać będą najróżniejsze wyroby, nie zabraknie między innymi: upominków, ozdób i stroików świątecznych, rękodzieła wykonanego techniką decoupage, tradycyjnych polskich wędlin i wyrobów, potraw tradycyjnych (uszka, pierogi),  ziół, przypraw, świątecznych ciast itp. produktów.

Jarmark rozpoczynamy w sobotę 19 grudnia br. o godzinie 10:00, gdzie odbędzie się super widowisko z udziałem Świętego Mikołaja. Będzie to kilkugodzinna zabawa dla dzieci, w śniegowym deszczu confetti, z świecącymi bańkami mydlanymi, każe dziecko otrzyma prezent.

W godzinach między 11:00, a 14:00 oprócz różnorodnych stoisk na odwiedzających, czekają atrakcje w postaci wspólnego kolędowania z Radnymi Gminy Paczków oraz ?Świąteczne muzykowanie?, czyli występ młodzieży z Publicznego Gimnazjum oraz Szkół Stowarzyszeniowych w Paczkowie.

Podczas trwania jarmarku każde chętne dziecko, będzie mogło wziąć udział w wykonywaniu wspólnego łańcucha choinkowego, którym o godz. 13:00 zostanie ozdobione świąteczne drzewko w Rynku.

Warto na własne oczy przekonać się, co takiego ma do zaoferowania tegoroczny Jarmark, tym bardziej, że niepowtarzalne wyroby z pewnością przypadną do gustu niejednemu i na próżno szukać ich w nowoczesnych centrach handlowych.

Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na ożywienie centrum naszego miasta przed Świętami. Serdecznie zapraszamy!  

OtwĂłrz