Listopadowe wydarzenia w Ośrodku Kultury ? zobacz galerię

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Listopadowe wydarzenia w Ośrodku Kultury ? zobacz galerię

W listopadzie Ośrodek Kultury zorganizował m.in. Święto Niepodległości, Jesienne Spotkania Literackie, Koncert w 200 rocznicę urodzin Moritza Brosiga oraz wydarzenie ?Teraz Seniorzy?. 

W Paczkowie uroczyste obchody 11 listopada Narodowego Święta Niepodległości rozpoczęły  się o godz. 10.00 uroczystą mszą święta w intencji Ojczyzny, która została odprawiona w Kościele Parafialnym pw. Św. Jana Ewangelisty.

 Po nabożeństwie przedstawiciele władz samorządowych, służb mundurowych, oświaty i mieszkańcy gminy, przy akompaniamencie Paczkowskiej Orkiestry Dętej, przeszli  ulicami miasta pod pomnik przy ulicy Kołłątaja. Następnie w sali Ośrodka Kultury i Rekreacji odbył się program artystyczny ?Wolność kocham i rozumiem?? w wykonaniu młodzieży Publicznego Gimnazjum w Paczkowie oraz występ zespołu śpiewaczego ECHO.

20 listopada br. odbyła się prawdziwa duchowa uczta  dla wszystkich miłośników literatury ?Jesienne Spotkania Literackie?. Wieczorek poetycki odbył się w ramach listopadowego cyklu spotkań  pn. ?Teraz seniorzy?.

W programie: wieczór autorski ?Nieprawdziwy Świat Prawdziwe Sny? z Romanem Rzucidło oraz recital ucznia Państwowej Szkoły Muzycznej w Nysie Kacpra Treli. Nie zabrakło  również prezentacji  powarsztatowych ?Paczków w naszej wyobraźni? prezentowanych przez młodzież Publicznej Szkoły Podstawowej nr.3 w Paczkowie.

22 listopada o godz. 17.00 w sali Ośrodka Kultury usłyszeć można było najpiękniejsze arie i duety miłosne w wykonaniu Agnieszki Sokolnickiej ? sopran oraz Wojciecha Sokolnickiego ? tenor. 

Koncert zorganizowany został w 200 rocznicę urodzin kompozytora Moritza Brosiga. Prowadzeniem koncertu zajął się Jacek Woleński, kierownik artystyczny Paczkowskiego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej im. Moritza Brosiga. Wszyscy uczestnicy otrzymali  kalendarze upamiętniające rocznicę urodzin kompozytora.

Tegoroczne spotkania dla wszystkich młodszych i starszych seniorów odbyły się w dniach 11 ? 22 listopada. Cykl ?Teraz Seniorzy? obfitował w szereg wydarzeń dedykowanych  mieszkańcom Paczkowa i okolic. 

OtwĂłrz