Przełajowcy z Paczkowa rywalizowali w województwie

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Przełajowcy z Paczkowa rywalizowali w województwie

Jesień to czas rozgrywania zawodów w biegach przełajowych. Najlepszych przełajowców wybrano poprzez organizację trzech etapów: gminnego, powiatowego i wojewódzkiego.

Wśród uczniów paczkowskich gimnazjów i szkół średnich do finału wojewódzkiego awansowało sześciu uczniów. Biegi wojewódzkie rozegrano 8 października br. w Lasocicach. Wystartowało w nich ponad 290 biegaczy w kategoriach gimnazjalnych i prawie 200 w podstawowych.

Średnio w każdej kategorii startowało około 50 uczniów. Przy takiej konkurencji wyniki naszych reprezentantów - uczniów Gimnazjum Publicznego w Paczkowie okazują się być bardzo dobrymi.

Karolina Dąbrowska w kat. dziewcząt, rocznik 2000 zajęła 11 miejsce, Jakub Zając w kategorii chłopców rocznik 2000 zajął 10 miejsce, a jego kolega Szymon Mularczyk wywalczył 12 pozycję.

Rewelacyjnie spisał się jedyny reprezentant Gminy Paczków w zawodach wojewódzkich szkół średnich rozegranych 6 października w Bąkowie koło Kluczborka. Mateusz Klim - uczeń Stowarzyszeniowego Liceum Ogólnokształcącego w Paczkowie na dystansie 2.500 m pokonał wszystkich swoich rywali w kategorii rocznika 1998 i został Mistrzem Województwa.

Warto zauważyć, że w kategoriach szkół średnich startują również licencjonowani zawodnicy, trenujący w klubach i startujący regularnie w zawodach o randze Mistrzostw Polski. Mateusz pokonał kilku takich biegaczy, co jeszcze bardziej podnosi rangę jego sukcesu. Serdecznie gratulujemy!
 

Otwórz