Dożynki Gminne już 29 sierpnia – Zapraszamy!

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Dożynki Gminne już 29 sierpnia – Zapraszamy!

Koniec żniw to tradycyjnie czas świętowania. W Gminie Paczków uroczystości dożynkowe odbędą się w najbliższą sobotę 29 sierpnia 2015 r. w miejscowości Dziewiętlice.

Na uroczystość serdecznie zaprasza Burmistrz Gminy Paczków oraz Sołtys Dziewiętlic wraz z Radą Sołecką.

Dożynki rozpoczną się o godz. 11.30, tradycyjnym uroczystym korowodem, który przy wtórze Paczkowskiej Orkiestry Dętej, wyruszy do kościoła pw. św. Marii Magdaleny, gdzie o godz. 12.00 odbędzie się Msza Święta dziękczynna.

O godz. 13:00 nastąpi oficjalne otwarcie dożynek i powitanie gości. Część artystyczną zainauguruje występ Zespołu Dziewiętliczanki oraz Mali Dziewiętliczanie, poza tym będzie można obejrzeć występy uczniów Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Dziewiętlicach oraz Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Trzeboszowic, a także posłuchać Zespołu Śpiewczego ECHO i Studia Piosenki VOICE.

Tegoroczne święto plonów zapowiada się niezwykle atrakcyjnie artystycznie i zabawowo. Dożynki Gminne dostarczą uczestnikom konkursowych emocji. Jak zwykle jury wybierze najpiękniejszą koronę żniwną oraz najlepiej udekorowaną zagrodę. Podczas dożynek rozegrany zostanie Turniej Sołectw w niecodziennych, widowiskowych, czasami śmiesznych, ale na pewno niełatwych konkurencjach.

W programie dożynek, które są ukoronowaniem całorocznej pracy rolników oprócz tradycyjnych obrzędów znajdą się liczne atrakcje dla dzieci i dorosłych w postaci zabaw, gastronomii, stoisk wystawienniczych. Między innymi będzie można zobaczyć wystawę „Rolnictwo w Gminie Paczków po 1945 r.”.


Już dziś zapraszamy serdecznie.

Zarezerwujcie ostatnią sobotę sierpnia na dobrą zabawę w miejscowości Dziewiętlice - do zobaczenia!


 

Otwórz