Muzyka ponad granicami - koncert w Javorniku

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Muzyka ponad granicami - koncert w Javorniku

Już w najbliższą niedzielę 23 sierpnia o godz. 18.00 czeka nas kolejny koncert XIII Paczkowskiego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej im. Moritza Brosiga „Muzyka ponad granicami”.

Tym razem prawdziwa uczta dla wszystkich melomanów szykuje się w kościele Parafialnym pw. Św. Trójcy w Javorniku (Czechy).

Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej poświęcony jest Moritzowi Brosigowi - urodzonemu w podpaczkowskich Lisich Kątach kompozytora, który studiował grę organową u Franza Wolfa. Po latach nauki został jego następcą na stanowisku organisty we wrocławskiej katedrze, a następnie sprawował funkcję dyrygenta katedralnego chóru. Muzyka była jego wielką życiową pasją - Brosig stworzył 140 utworów organowych, 9 mszy, jedno requiem i jedną mszę chorałową. Jego twórczość była wszechstronna - komponował graduały, motety, nieszpory, pieśni oraz utwory kameralne.

Honorowy patronat nad imprezą objął tradycyjnie Ordynariusz Opolski Ksiądz Biskup Andrzej Czaja, a kierownictwem artystycznym i prowadzeniem koncertów zajmie się Jacek Woleński - znany konferansjer i dziennikarz muzyczny, stały współpracownik Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej, Filharmonii Zabrzańskiej oraz Radia Piekary.

Wystąpią: Adriana Siemienkiewicz- flet oraz Wojciech Mazur – organy.

Serdecznie zapraszamy i życzymy wspaniałych i niezapomnianych wrażeń.

 

Otwórz