Balonowa Fiesta nad Zalewem Paczkowskim – już 1 sierpnia!

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Balonowa Fiesta nad Zalewem Paczkowskim – już 1 sierpnia!

W dniu 1 sierpnia br. odbędzie się AeroPiknik w Kozielnie oraz I edycja Rajdu Nordic Walking.

Start turniejowy balonów rozpocznie się dzień wcześniej w piątek 31 lipca br. o godz. 19:00 na placu Ośrodka Kultury i Rekreacji w Paczkowie (ul. Wojska Polskiego 27). Nad Paczkowem będą unosić się piękne balony, które rozpoczną rywalizację w pierwszej konkurencji turnieju.

W sobotę 1 sierpnia br. w programie przewidziano m.in. widowiskowe loty na uwięzi, natomiast o godz. 21:00 odbędzie się nocny pokaz balonów,
a wszystko to ramach FIESTY BALONOWEJ, czyli II Paczkowskiego Turnieju Balonowego o Puchar Burmistrza Gminy Paczków.

Na najmłodszych uczestników czekają atrakcje w postaci dmuchanych placów zabaw, a o godz. 14:00 wspólna zabawa „Zatańcz z nami” z Myszką Miki i Mini. 

Nie zabraknie też atrakcji muzycznych o godz. 16:00 na scenie wystąpią POP MARLEJ, następnie HORYZONT, a o godz. 20:00 Zbigniew Foryś Band Ex Lombard.

Podczas imprezy zaplanowano nad Zalewem Paczkowskim widowiskowy pokaz z wykorzystaniem najnowszej generacji techniki laserowej wraz ze zintegrowaną częścią graficzną 3D oraz podkładem muzycznym. Pokaz laserowy rozpocznie się o godz. 22:00.

 Dwadzieścia minut później na scenie będziemy mieli okazję podziwiać zespół NADIJA, który w swoim repertuarze łączy takie gatunki jak folk, rock, ska i reggae. Zespół śpiewa w języku polskim, łemkowskim i ukraińskim. Po północy zapraszamy na zabawę taneczną.

Warto też zainteresować się imprezami towarzyszącymi, czyli pierwszym Rajdem Nordic Walking, którego organizatorem jest Gminne Centrum Sportu i Rekreacji w Paczkowie. Zbiórka uczestników odbędzie się o godz. 9:30 przy tamie Zalewu Paczkowskiego (od strony ul. Miraszewskiego), następnie o godz. 10:00 uczestnicy rajdu ruszą z kijkami wzdłuż zbiornika. Zapisy są prowadzone w siedzibie Gminnego Centrum Sportu i Rekreacji w Paczkowie, pod nr tel. 77 435 13 61, 663 997 929.

UWAGA! 100 pierwszych zgłoszonych uczestników otrzyma na starcie pamiątkowe koszulki, a dodatkowo 100 osób, które dotrą najszybciej na metę, czyli plac rekreacyjny w Kozielnie otrzyma pamiątkowe medale. 

Serdecznie zachęcamy do uczestnictwa w AeroPiknku, który oferuje sporo atrakcji nie tylko w powietrzu, ale i na muzycznej scenie oraz udziału w marszu Nordic Walking, który stwarza okazję do aktywności ruchowej i spędzenia wolnego czasu w otoczeniu pięknych widoków Zalewu Paczkowskiego. 

Organizatorami imprezy są: Urząd Miejski oraz Ośrodek Kultury i Rekreacji w Paczkowie. Głównym sponsorem imprezy jest POLSKA SPÓŁKA GAZOWNICTWA.


UWAGA! Zwracamy się z prośbą do uczestników AeroPikniku o nie parkowanie samochodów w dniu 1 sierpnia br. wzdłuż drogi powiatowej biegnącej przez sołectwo Kozielno. Zachęcamy do zapoznania się z mapką przedstawiającą wyznaczone parkingi dla wszystkich uczestników AeroPiknku, które będą dostępne od strony ulicy Miraszewskiego w Paczkowie. Parkingi zostały zaaranżowane na placach RZGW przy Zalewie Paczkowskim oraz na boisku sportowym w Kozielnie. Wyznaczone parkingi zostaną oznakowane za pomocą taśmy drogowej i kierunkowskazów.
Zachęcamy wszystkich do przyjazdu w zbliżający się weekend  - 1 sierpnia br. nad ZALEW PACZKOWSKI! 

Otwórz