Dyskutowali o losie Starego Paczkowa

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Dyskutowali o losie Starego Paczkowa

Zespół z Politechniki Krakowskiej zorganizował spotkanie dotyczące bogactwa tradycji Starego Paczkowa.

Warsztaty odbyły się 20 maja br. w świetlicy wiejskiej w Starym Paczkowie i miały na celu przybliżenie walorów Starego Paczkowa i możliwości wykorzystania ich w przyszłości.

W spotkaniu uczestniczyli: pani Iwona Solisz – Wojewódzki Konserwator Zabytków, Wiesława Kurowska – Sołtys Starego Paczkowa, Artur Rolka - Burmistrz Gminy Paczków oraz mieszkańcy Starego Paczkowa.

Poruszone zostały między innymi tematy wsparcia aktywności mieszkańców, ograniczenia działania w obiektach zabytkowych oraz modernizacji starych, cennych obiektów.

Spotkanie wywołało wiele emocji wśród mieszkańców, którzy zgłaszali swoje uwagi i wątpliwości w stosunku do ograniczeń, które stosuje Wojewódzki Urząd Konserwacji Zabytków w Opolu. Sprzeciw mieszkańców wywołały decyzje dot. ograniczania powstawania nowych budynków na terenie wsi.

Po licznych rozmowach przeprowadzonych w tym dniu przez Burmistrza i mieszkańców, pani Iwona Solisz zobowiązała się do rozwiązania kwestii spornej, jaką jest budowa nowych domów, budynków gospodarczych. Na ostateczne wyniki konwersacji, musimy jeszcze poczekać.
 

Otwórz