WIELKI SUKCES "MAŁYCH" SIATKAREK

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności WIELKI SUKCES „MAŁYCH” SIATKAREK

Wspaniałym sukcesem zakończył się start młodziutkich siatkarek z Paczkowa w tegorocznej edycji Turnieju Mini-Siatkówki o Puchar KINDER+ SPORT.

Zakończyły się kolejne coroczne zmagania dziewcząt i chłopców w mini-siatkówce.  Kolejny raz organizatorzy i sponsorzy turnieju powierzyli organizację etapu wojewódzkiego paczkowskiemu Gminnemu Centrum Sportu i Rekreacji w Paczkowie.

Przez trzy soboty mini-siatkówka w wykonaniu młodych siatkarek i siatkarzy z całego województwa królowała w paczkowskiej Hali Sportowej.

W tegorocznych rozgrywkach trwających łącznie 18 godzin uczestniczyło przeszło 260 uczestniczek i uczestników oraz rozegrano 150 pojedynków.

Dwa pierwsze półfinały wyłoniły najlepsze 12 drużyn, które awansowały do finałów. Z paczkowskiego półfinału do turnieju finałowego w Zdzieszowicach awansowała jedna drużyna z Paczkowa, uczniowie klasy IV PSP nr 3 w Paczkowie, w składzie Radosław Wach, Paweł Janczara i Dominik Mrozek. Niestety start w finale nie powiódł się.

Natomiast w finałowym turnieju dziewcząt w Paczkowie, który odbył się 23 maja br. wystartowało 24 drużyn w trzech kategoriach wiekowych.

Rywalizowały ze sobą takie znane kluby siatkarskie jak UKS „Jedynka” Kluczbork, LUKS SUKCES Komprachcice, APS OPOLANKA Opole oraz zespoły ze szkół specjalizujących się w szkoleniu siatkarskim jak PSP 11, PSP 19 z Kędzierzyna Koźla oraz PSP3 Nysa. Paczków reprezentowały dziewczęta z PSP 2 w Paczkowie oraz sekcji siatkówki paczkowskiej SPARTY.

Sukcesem zakończył się start podopiecznych Radosława Cyglera - zawodniczek KS SPARTA Paczków, tj. Julii Osiadacz i Alicji Patkowskiej.

Mimo, że dziewczęta w półfinale przegrały z drużyną z Opola, to w meczu o III miejsce pokonały rywalki z Niemodlina i awansowały do Mistrzostw Polski oraz finałowego turnieju, który odbędzie się w Krakowie w sierpniu br.

Gorące gratulacje i brawa dla naszych reprezentantek!
 

Otwórz