Dla Ciebie żonkil, dla nich nadzieja…

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Dla Ciebie żonkil, dla nich nadzieja…

W środę 15 kwietnia br. w Paczkowie znów zaświeciło słońce - nie tylko na niebie, ale też w sercach wielu paczkowian, a to za sprawą uczniów i nauczycieli paczkowskiego Niepublicznego Gimnazjum Stowarzyszeniowego, którzy po raz kolejny zorganizowali w naszym mieście "Dzień Żonkila".

Przypomnijmy, że "Dzień Żonkila" jest corocznym elementem programu "Pola Nadziei", a główną ideą tego przedsięwzięcia jest pozyskiwanie funduszy na utrzymanie hospicjów, a także edukacja i uwrażliwienie społeczeństwa na los schorowanych osób.

Zgodnie z tradycją "żonkilową" akcję rozpoczęła uliczna kwesta uczniów NGS-u. Elegancko ubrani wolontariusze, w towarzystwie przebranych za żonkile asystentek, wyszli na ulice Paczkowa ze skarbonkami i zbierali wśród mieszkańców miasta pieniądze, nagradzając wszystkich uczestników akcji kwiatem.

"Dzień Żonkila" zakończył barwny Marsz Nadziei uczniów i pedagogów NGS-u, którzy przeszli ulicami centrum Paczkowa manifestując miastu swoje wsparcie dla wszystkich cierpiących. Wśród uczestników pochodu nie zabrakło przedstawicieli władz samorządowych, grona pedagogicznego i podopiecznych NGS. 

Otwórz