Wkrótce rozpoczynają się ferie zimowe – sprawdź program zajęć

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Wkrótce rozpoczynają się ferie zimowe – sprawdź program zajęć

Już w poniedziałek 19 stycznia br. na terenie całej Opolszczyzny rozpoczynają się tegoroczne ferie zimowe. Opolscy uczniowie odpoczną od szkolnych zajęć i będą mogli korzystać z atrakcyjnych zajęć zaproponowanych m.in. przez Bibliotekę Publiczną oraz Ośrodek Kultury.

Atrakcje podczas ferii czekają na najmłodszych w Bibliotece Publicznej w Paczkowie. W programie zajęcia plastyczne, muzyczne, konkursy z nagrodami, głośne czytanie baśni i bajek, gry i zabawy, teatrzyk lalkowy oraz wycieczka do muzeum.

Ponadto Ośrodek Kultury w Paczkowie proponuje bogatą ofertę zajęć. Jest spora szansa, że w przygotowanym programie każdy znajdzie coś dla siebie. Wśród zajęć pojawiają się m.in. warsztaty z makijażu "Make up - w naszym mieście", warsztaty muzyczne, taneczne, plastyczne oraz otwarte zajęcia nauki gry na instrumentach muzycznych (Dom Plastyka). 

Pierwszy tydzień ferii to cała seria atrakcji. Zapraszamy  na otwarte warsztaty taneczne prowadzone przez Klub Tańca Sportowego „Sport Dance”, który realizuje projekt pn. ”Żyj pasją”. Tradycyjnie odbędzie się Bal Przebierańców z Policusiem, poprzedzony warsztatami plastycznymi dla dzieci i ich rodziców pn. „Szykujemy się na bal”, na których odbędzie się wspólne wykonywanie masek karnawałowych.

Piątkowe popołudnie -  23 stycznia br. spędzimy z aktorami Teatru Humoru Igraszka z Wałbrzycha. W ich wykonaniu można będzie obejrzeć spektakl „Kłopoty Klowna”. Pierwszy tydzień zakończą rockowe warsztaty muzyczne oraz sesja fotograficzna warsztatów z makijażu.

W drugim tygodniu, tj. 27 stycznia br. przeniesiemy się w świat magii i iluzji, a wszystko  za sprawą  dwukrotnego laureata Mistrzostw Polski w sztukach magicznych Łukasza Podymskiego. W czwartek 29 stycznia br. na scenie Ośrodka Kultury pojawi się kilka rockowych kapel z Paczkowa i okolic, które na pewno stworzą niezapomniane muzyczne show podczas koncertu ROCK RETURNY. Wstęp na wszystkie imprezy jest bezpłatny.

Natomiast Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 oferuje swoim podopiecznym wiele atrakcji i wartościowych zajęć. Szkoła przygotowała program zajęć pn.  "Biała Zima 2015". "Trójka" oferuje cykl zajęć profilaktycznych "Sport i zabawa to zdrowe ciało i umysł". Spotkania będą odbywać się od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 13:00. Wśród zaplanowanych zajęć nie zabraknie warsztatów artystycznych, zawodów sportowych oraz gier i zabaw edukacyjnych. Na każdego uczestnika zajęć  w PSP nr 3 będzie czekać ciepły posiłek.

Wolny czas podczas ferii, tj. od 26 do 29 stycznia br. zagospodaruje dzieciom także Publiczna Szkoła Podstawowa w Kamienicy, która oferuje program profilaktyczny i zdrowotny pn."Bądź w dobrej formie", składający się m.in. z wyjazdu na lodowisko do Nysy, turnieju badmintona oraz turnieju tenisa stołowego.

Zajęcia w PSP nr 3, Bibliotece Publicznej oraz Ośrodku Kultury i Rekreacji zostały dofinansowane z środków budżetu Gminy Paczków, a dokładniej z Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Dziać się będzie sporo, dlatego dzieci z Paczkowa i okolic nie powinny się nudzić. Zapraszamy serdecznie do skorzystania z naszej oferty!
 

Otwórz