Głośne granie w Paczkowie

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Głośne granie w Paczkowie

W niedzielę 11 stycznia br. odbył się 23 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która również w tym roku dobroczynnie zagrała w Paczkowie.

Tegoroczny finał odbył się pod hasłem: "Diagnostyka, godna opieka dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godnej opieki medycznej seniorów".

Co roku do finału WOŚP włączają się m.in. szkoły, stowarzyszenia, firmy i inne organizacje, które chcą w ten sposób wesprzeć akcję Jerzego Owsiaka. Podobnie było i w tym roku. W programie orkiestrowych imprez nie zabrakło przedsięwzięć o charakterze kulturalnym i sportowym.

Wolontariusze 23 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy byli zaopatrzeni w specjalne "orkiestrowe" identyfikatory oraz puszki, a każdy darczyńca otrzymał  w zamian tradycyjne czerwone serduszko WOŚP.

Paczkowskiej kweście towarzyszył  koncert, który rozpoczął się o godz. 15:00 w sali Ośrodka Kultury. Publiczność miała możliwość podziwiania występów: Paczkowskiej Orkiestry Dętej, zespołów muzycznych: „Kaliber”, „Phoenix”, „Time to be good”, zespołów tanecznych: „Perełki”, „Gwiazdki”, Mateusz Bogaczewicz - SKON  „Więź” oraz solistów studia piosenki Voices.

Paczkowskim wolontariuszom udało się zebrać 11.475,08 zł. Rekordzistami tegorocznej zbiórki zostali: Eryk Gliński, który zebrał 778,75 zł, następnie Julia Pater z sumą 669,23zł oraz Natalia Pater, która zgromadziła 571,38zł. Zwieńczeniem imprezy było "Światełko do nieba".

Serdecznie dziękujemy za okazane wsparcie!  

Otwórz