Betlejemskie Światło Pokoju zawitało do Paczkowa

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Betlejemskie Światło Pokoju zawitało do Paczkowa

Betlejemskie Światło Pokoju jest symbolem ciepła, miłości, pokoju i nadziei - tradycyjnie stawiane jest na wigilijnym stole.

Podróż „światełka” była po raz pierwszy zorganizowana w 1986 roku w Linz, w Austrii, jako część wielkiej bożonarodzeniowej akcji „Światło w Ciemności” na rzecz dzieci niepełnosprawnych oraz osób potrzebujących.  Rok później patronat nad akcją objęli skauci Austriaccy. Roznosili oni ogień z Betlejem do różnych instytucji - szpitali, sierocińców, urzędów, aby w czasie Bożego Narodzenia stał się żywym symbolem pokoju, braterstwa, nadziei i miłości!

Coroczna skautowa i harcerska akcja przekazywania przed Świętami Bożego Narodzenia symbolicznego ognia, zapalonego w Grocie Narodzenia Chrystusa w Betlejem, dotarła również do naszego miasta.

22 grudnia br. w imieniu ZHP, Komendant Hufca w Nysie – pan Adam Mazguła wraz z panem Dariuszem Pukiem przekazali Betlejemskie Światło Pokoju na ręce Burmistrza Gminy Paczków – pana Artura Rolki.

Natomiast Burmistrz Paczkowa przekazał dalej "Światełko pokoju" podopiecznym Stowarzyszenia Kultury Osób Niepełnosprawnych "Więź".  Mamy nadzieję, że Światło pojawi się również w Waszych domach, na wigilijnych stołach, sprawiając, że święta będą pełne radości i miłości. 

Otwórz