Uwaga! Mgła na Opolszczyźnie

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Uwaga! Mgła na Opolszczyźnie

Synoptycy z Biura Prognoz IMGW we Wrocławiu ostrzegają, że w najbliższą noc na terenie Opolszczyzny wystąpić mogą silne mgły - stopień zagrożenia oceniany jest na 1. poziomie w trzystopniowej skali.

Występowanie mgły przewidywane jest już dziś - 8 grudnia br. od godz. 20:00  i może potrwać aż do godz. 10:00 we wtorek - 9 grudnia br. na przeważającym obszarze naszego województwa. Spodziewane mgły mogą ograniczyć widzialność do 50-200 metrów, zatem szczególną ostrożność powinni zachować tej nocy kierowcy podróżujący po opolskich drogach.

O tym, że podczas mgły kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność, nie trzeba nikomu przypominać. Warto jednak wspomnieć, że jadąc we mgle poza terenem zabudowanym, kierowca powinien dawać krótkie sygnały klaksonem, kiedy omija przeszkodę lub wyprzedza inny samochód. Pamiętajmy, by przy ograniczonej przez mgłę widzialności, używać przede wszystkim świateł mijania - podczas mgły zapewniają one względnie najlepszą widoczność. Apelujemy o rozwagę na drodze! 

 
Otwórz