Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego – pomóż najuboższym!

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego – pomóż najuboższym!

SZLACHETNA PACZKA, czyli charytatywna akcja, której głównym założeniem jest niesienie realnej pomocy najuboższym rodzinom, rusza pełną parą. Na pomoc czekają również wybrane paczkowskie rodziny, którym każdy z nas może podarować odrobinę szczęścia.

Celem akcji jest przekazanie potrzebującym rodzinom konkretnej pomocy - ubrań, środków czystości, kosmetyków, artykułów gospodarstwa domowego itp. - w postaci świątecznej paczki.
Na stronie www.szlachetnapaczka.pl uruchomiona została internetowa baza potrzebujących rodzin - już teraz każdy darczyńca może wybrać konkretną rodzinę, wydrukować listę niezbędnych danej rodzinie artykułów, spakować dary do paczki i przekazać ją do najbliższego magazynu SZLACHETNEJ PACZKI.

W Paczkowie zarejestrowano 36 rodzin, które na co dzień borykają się z finansowymi problemami. Część z nich nie osiąga nawet granicy tak zwanego minimum egzystencjalnego - brakuje im pieniędzy na jedzenie, ubranie, środki higieny i czystości. Właśnie takim osobom wychodzą na przeciw organizatorzy SZLACHETNEJ PACZKI. Spośród 36 rodzin z terenu naszej gminy 11 rodzin znalazło już darczyńców - pozostaje zatem 25 rodzin, które czekają na "sponsora" swojej SZLACHETNEJ PACZKI. Akcja wymaga zaangażowania darczyńców, którzy zdecydują się na ufundowanie dobroczynnych pakunków. Paczkowskim koordynatorem przedsięwzięcia i liderem rejonu jest pan Ryszard Czykiel.

Jak pomóc rodzinom z Gminy Paczków? To bardzo proste. Wystarczy wejść na stronę internetową www.szlachetnapaczka.pl i z menu po prawej stronie wybrać opcję "Wybierz rodzinę".

Następnie należy wykonać 5 prostych kroków:
•    wybrać województwo opolskie,
•    na liście miast z terenu Opolszczyzny odnaleźć i zaznaczyć Paczków,
•    zapoznać się z listą paczkowskich rodzin zakwalifikowanych do akcji,
•    wybrać jedną z rodzin i zapoznać się z opisem jej potrzeb,
•    potwierdzić wybór rodziny poprzez rejestrację konta na portalu.

Zachęcamy wszystkich mieszkańców naszego miasta do udziału w akcji. Przygotowana przez Ciebie pomoc może stać się dla rodziny impulsem do samodzielnego poradzenia sobie w życiu. Obdarowani poczują się wartościowi, dostaną wiadomość: „Jesteście dla nas ważni!”. To najpiękniejsze, co można dać człowiekowi.

Wielkimi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia - warto pomyśleć o prezentach nie tylko dla swoich najbliższych, ale również dla potrzebujących pomocy paczkowian. 
Teraz Ty możesz zrobić krok w zmianie tego świata na lepsze, w myśl zasady: Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego! 


Otwórz