Za nami Mistrzostwa Powiatu Turnieju "DWA OGNIE"

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Za nami Mistrzostwa Powiatu Turnieju „DWA OGNIE”

Kolejną imprezę o randze mistrzostw powiatu w październiku zorganizowało paczkowskie Gminne Centrum Sportu i Rekreacji.

Około 160 dzieci w wieku 10 lat ze szkół podstawowych powiatu nyskiego wzięło udział w rozgrywkach turnieju „Dwa Ognie” dla dziewcząt i chłopców zorganizowanych w Paczkowie.

Specyfika paczkowskiej Hali Sportowej pozwoliła na sprawne rozegranie zawodów dla tak licznej obsady. 16 drużyn w kategorii dziewcząt i chłopców walczyło na trzech przygotowanych boiskach. Rozegrano czterdzieści 15-minutowych pojedynków.

Drużyny walczyły nie tylko o tytuł Mistrza Powiatu, ale także o awans do półfinałów wojewódzkich. W kategorii chłopców taką możliwość miały dwie najlepsze drużyny, a w kategorii dziewcząt tylko jedna.

Właśnie dlatego o pechu może mówić drużyna dziewcząt z PSP nr 2 w Paczkowie, która zajęła wysokie drugie miejsce. Po gładko wygranych eliminacjach gminnych, które odbyły się 15 października br., równie dobrze dziewczęta radziły sobie w czwartkowym turnieju.

Niestety na drodze do mistrzostwa stanęła im drużyna z SP Otmuchów, która nie przegrała żadnego ze swoich pojedynków. Jeszcze większą przewagą nad rywalami podczas turnieju gminnego mogli pochwalić się chłopcy z drużyny reprezentującej tą samą szkołę. Jednak w konkurencji z drużynami z terenu powiatu, nie było już tak gładko.

Po zajęciu drugiego miejsca w grupie chłopcy z „Dwójki” przegrali półfinał z SP 2 Głuchołazy i mecz o trzecie miejsce z SP Otmuchów. Mimo braku szczęścia uczniowie z PSP nr 2 w Paczkowie godnie zaprezentowali się jako gospodarze turnieju. Serdecznie gratulujemy!