Paczkowianki powołane do Kadry Województwa Opolskiego

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Paczkowianki powołane do Kadry Województwa Opolskiego

Młode piłkarki z PSP nr 3 w Paczkowie osiągają dalsze sukcesy sportowe. Po ubiegłorocznym udziale w Finale Krajowym Turnieju Tymbarka, tegorocznej wspaniałej grze w piątej edycji Turnieju ORLIKA, kolej na powołania do kadry wojewódzkiej.

Julita Wojtaś, Emilia Nowak oraz Julia Matuszna - uczennice Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Paczkowie po wyróżniającym przejściu testów piłkarskich oraz treningów w nowo powstałej przy OZPN Opole Akademii Młodych Orłów otrzymały zaproszenia do udziału w meczu kadry województwa opolskiego z rówieśniczkami z województwa łódzkiego. Wyróżnienie jest tym ważniejsze, że tylko 25 dziewcząt z całego województwa weźmie udział w sobotnim zgrupowaniu w Głogówku.

Warto podkreślić, że osiągnięcia dziewczyn są efekt zaangażowania rodziców oraz systematycznej pracy szkoleniowej jaka odbywa się od około dwóch lat z grupą piłkarską dziewcząt z tej szkoły prowadzonej przy wsparciu GCSiR w Paczkowie przez pana Mariusza Kwietnia.

Mimo braku, jak na razie spektakularnych sukcesów całej drużyny, niezmiernie cieszą osiągnięcia indywidualne zawodniczek. Należy wspomnieć, że grupa dziewcząt osiągających wysoki poziom piłkarski systematycznie się rozrasta, przed rokiem wyróżniały się dwie lub trzy, dzisiaj dołączają kolejne. Już niebawem sprawdzian dla drużyny z Paczkowa na arenie rozgrywek kolejnej edycji Turnieju Tymbarka.

Serdecznie gratulujemy Julicie, Emilii oraz Julii i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy!  
 

Otwórz