Nadciąga "Kino pod chmurką"

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Nadciąga „Kino pod chmurką”

W sobotę 9 sierpnia rusza trzecia edycja „Kina pod chmurką”. Wszystkich kinomanów zapraszamy na plac Ośrodka Kultury i Rekreacji, przy ulicy Wojska Polskiego 27.

Widzowie będą mieć możliwość obejrzenia dwóch produkcji pełnometrażowych oraz dwóch krótkich filmów animowanych: „MACHU PICCHU” i „ AZUREUS RISING”.  Projekcje filmów dla dzieci ruszą o godz. 21:00. 

Następnie zostaną zaprezentowane dwie pełnometrażowe produkcje. Pierwsza to film „METRO” czyli rosyjski film katastroficzny w reżyserii Antona Megerdicheva z 2013r. Opowiada o katastrofie moskiewskiego metra. Podziemny system kolejowy jest na skraju upadku z powodu wycieku wody z rzeki, która wypełnia coraz więcej tuneli i w coraz krótszym czasie powoduje globalne zagrożenie. Znajdujące się nad sztolniami budynki zaczynają się osuwać pod naporem dużej ilości wody, a ludzie uwięzieni pod ziemią próbują wszelkich sił, by móc z powrotem zobaczyć rodziny oraz światło dzienne.

Kolejną projekcją będzie film „BABADOOK”, czyli australijski horror w reżyserii Jennifer Kent. Matkę i jej sześcioletniego synka nawiedza nocami dziwaczny, tajemniczy stwór. Czy dziwne zjawisko jest realne, czy może jest wynikiem pogłębiającej się alienacji i psychozy bohaterów? to jeden z najoryginalniejszych i najciekawszych horrorów ostatnich lat nawiązujący formalnie do takich arcydzieł gatunku jak: „Wstręt” Romana Polańskiego czy niedawne „Musimy porozmawiać o Kevinie”. Duszną, gęstą, schizofreniczną atmosferę filmu pogłębiają dodatkowo mistrzowskie zdjęcia polskiego operatora Radka Ładczuka, znanego z takich filmów jak ,,Jesteś Bogiem” czy ,,Sala Samobójców”. 

Zapraszamy 9 sierpnia na godz. 21:00, wstęp na wszystkie projekcje jest wolny! Warto zabrać leżak plażowy, czy kocyk i miło spędzić czas z przyjaciółmi. Serdecznie zapraszamy do udziału!  
 

Otwórz