Balonowa Fiesta – zobacz fotorelację

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Balonowa Fiesta – zobacz fotorelację

W weekend niebo nad Paczkowem zapełniło się kolorowymi balonami. Aura nie zdołała pokrzyżować planów i wieczorem 25 lipca rozpoczął się pierwszy start w ramach I Paczkowskiego Turnieju Balonowego o Puchar Burmistrza. 

Zawody trwały  od piątku 25 lipca do soboty 26 lipca br. W piątkowy  wieczór  na Stadionie Miejskim w Paczkowie ok. godz. 19:00  dokonano rejestracji uczestników i odprawy, a loty przeprowadzono w godzinach od 19:30 do 20:30.

Drugi start balonów miał miejsce w sobotę rano od godz. 6:30 do 8:30, a następnie ekipy wystartowały w ostatnim, trzecim locie o godz. 19:30. W sumie wzbijało się w powietrze 5 ekip z Klubu Sportów Balonowych z Wrocławia, w tym pojawiła się jedna ekipa zagraniczna z Brna (Czechy). Nad prawidłowością przebiegu turnieju czuwał głównym sędzia zawodów pan Ryszard Kurowski.

Kolorowe balony, rozświetlane gazowymi płomieniami oglądało kilkuset mieszkańców. Jeden z balonów był wykorzystywany do tzw. lotów na uwięzi. Piloci chętnie wpuszczali dzieci wraz z rodzicami do koszy i unosili się z nimi kilka metrów nad ziemią.

Ten bardzo romantyczny widok i spełnienie odwiecznego marzenia człowieka o lataniu, zachwycał nie tylko przybyłe dzieci, ale także dorosłych, którzy z aparatami fotograficznymi i kamerami wykonywali liczne zdjęcia i filmy.

W ramach FIESTY BALONOWEJ, czyli I Paczkowskiego Turnieju Balonowego o Puchar Burmistrza Gminy Paczków nagrodzono wszystkie ekipy gadżetami promocyjnymi z Paczkowa,  a zwycięskiej drużynie pana Roberta Helaka Burmistrz Paczkowa - Bogdan Wyczałkowski wręczył pamiątkowy puchar za zajęcie I miejsca.

W godzinach popołudniowych odbył się piknik rodzinny z licznymi atrakcjami, konkursami i zabawami m.in. zumbą dla dzieci. Smakowite potrawy i przysmaki oferowało  Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Paczków łączące miejscowości Kozielno, Stary Paczków, Ścibórz, Wilamowa, Ujeździec, Dziewiętlice, Kamienica, Gościce, Trzeboszowice, Unikowice, Lisie Kąty oraz Frydrychów.

AeroPiknik to impreza, która oferowała sporo atrakcji nie tylko w powietrzu, ale i na muzycznej scenie. Nad Zalewem Paczkowskim usłyszeliśmy muzykę country, reggae oraz szanty w wykonaniu takich zespołów jak KLUB 50, WHISKY RIVER, DUBSKA, KONWÓJ.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim sponsorom, w szczególności Polskiej Spółce Gazownictwa, bez której impreza nie odbyłaby się na tak wysokim poziomie. Cieszymy się, że druga odsłona Festynu Pogranicza, czyli AeroPiknik cieszyła się sporym zainteresowaniem. Liczymy, że kolejna edycja sprawi, że do Paczkowa zawita jeszcze większa ilość balonów i miłośników baloniarstwa. 
 

Otwórz