Wsparcie osób z niepełnopsrawnością ruchową do wejścia lub powrotu na rynek pracy

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Wsparcie osób z niepełnopsrawnością ruchową do wejścia lub powrotu na rynek pracy

Biuro Projektu Caritas Polska w Nysie zaprasza wszystkich chętnych do wzięcia udziału w projekcie "Wsparcie osób niepełnosprawnych ruchowo na rynku pracy IV". 

Rozpoczęła się realizacja projektu  „Wsparcie osób niepełnosprawnych ruchowo na rynku pracy IV”. Jest on realizowany przez PFRON w partnerstwie z czterema organizacjami: Caritas Polska, Fundacją Polskich Kawalerów Maltańskich w Warszawie POMOC MALTAŃSKA, Fundacją Aktywnej Rehabilitacji „FAR” w Warszawie oraz Stowarzyszeniem Przyjaciół Integracji. Caritas Polska prowadzi projekt w sześciu biurach: w Ełku, Nysie, Kolbuszowej, Łodzi, Lublinie oraz Szczecinie.

Celem projektu jest wsparcie oraz przygotowanie określonej grupy osób z niepełnosprawnością ruchową do wejścia lub powrotu na rynek pracy oraz do podjęcia lub kontynuowania nauki. Projekt skierowany jest do  osób z niepełnosprawnością ruchową z orzeczonym znacznym i umiarkowanym stopniem niepełnosprawności oraz do osób z ich otoczenia.  W trakcie projektu realizowane są spotkania indywidualne doradcze, grupowe warsztaty wyjazdowe, szkolenia zawodowe oraz podnoszące kwalifikacje, indywidualne zajęcia praktyczne i staże rehabilitacyjne.

 

Otwórz