Możliwe intensywne opady, rzeki mogą wezbrać

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Możliwe intensywne opady, rzeki mogą wezbrać

Synoptycy z wrocławskiego Biura Prognoz IMGW ostrzegają, że 27 i 28 maja  na terenie województwa opolskiego możliwe są intensywne opady deszczu.

Meteorolodzy oceniają wezbranie z przekroczeniem stanów ostrzegawczych na najwyższy - trzeci stopień zagrożenia. W związku z prognozowanymi intensywnymi opadami deszczu w zlewniach dopływów górnej i  środkowej Odry wystąpią gwałtowne wzrosty stanów wody  z przekroczeniem stanów ostrzegawczych, a w zlewniach górnej Nysy Łużyckiej, górnego Bobru i Kwisy, Kaczawy, Bystrzycy i górnej Nysy Kłodzkiej - z przekroczeniem stanów alarmowych.

Największe wzrosty wystąpią w wyniku lokalnych opadów burzowych, jutro 27 maja od godz. 13:00, a komunikat straci ważność 28 maja o godz. 15:00.

Przypominamy, że przekroczenie stanu ostrzegawczego rzek może stwarzać niebezpieczeństwo dla osób przebywających nad ich brzegami. Zagrożenie to powodować będzie również utrudnienia w prowadzeniu prac w ich korytach. Możliwe są także lokalne podtopienia terenów bezodpływowych i obniżonych.  Zjawisko: wezbranie z przekroczeniem stanów alarmowych. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 85%

Otwórz