Skorzystaj z bezpłatnych warsztatów instruktora rekreacji ruchowej ze specjalnością jazda konna - liczba miejsc ograniczona!

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Skorzystaj z bezpłatnych warsztatów instruktora rekreacji ruchowej ze specjalnością jazda konna - liczba miejsc ograniczona!

W ramach projektu „Warsztaty instruktora” dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach działania „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” PROW 2007-2013, zachęcamy do wzięcia udziału w bezpłatnych zajęciach.

Warunkiem uczestnictwa w projekcie jest:
- ukończone 18 lat,
- posiadanie, co najmniej wykształcenia średniego,
- zamieszkanie na obszarze LGD Nyskie Księstwo Jezior i Gór  tj.  na obszarze gminy Głuchołazy, Nysa, Otmuchów i Paczków,
- aktualne zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do wykonywania zawodu instruktora rekreacji ruchowej,
- posiadanie umiejętności jazdy konnej,   w tym: na poziomie klasy L oraz umiejętność wykonywania podstawowych skoków  do wysokości 90 cm na przeszkodach parkurowych.

Projekt obejmuje część ogólną i specjalistyczną m.in. zagadnienia obejmujące:
• teorię i metodykę rekreacji, organizację imprez rekreacyjnych i turystycznych,
• gry rekreacyjne,
• pierwszą pomoc przedmedyczną,
• teorię jazdy konnej,
• historię jeździectwa, opiekę, pielęgnację, żywienie koni,
• przepisy jeździeckie,
• organizację rekreacji konnej, usług i imprez jeździeckich,
• jazdę konną.

Uczestnicy przedsięwzięcia po zaliczonym kursie i egzaminie końcowym otrzymają  legitymację potwierdzającą uprawnienia. Projekt docelowo przeznaczono dla 10 osób, spełniających kryteria rekrutacji. Nabór prowadzony jest do 30 kwietnia 2014r., natomiast realizacja będzie miała miejsce od 9 maja 2014r. i potrwa przez 20 dni wg. ustalonego i skonsultowanego z uczestnikami harmonogramu zajęć. Miejscem realizacji projektu będzie Gospodarstwo „Stajnia za Tamą”, mieszcząca się w Jarnołtówku 164.

Wypełnione i podpisane formularze rekrutacyjne  wraz z załącznikami  można składać:
• drogą e-mailową na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. do 30.04.2014r. Do dnia rozpoczęcia kursu należy przedłożyć natomiast wymagane załączniki i podpisany formularz zgłoszeniowy,
• osobiście pod adresem: Gospodarstwo „Stajnia za Tamą”, Jarnołtówek 164 - w godz. od 18.00 do 20.00 do dnia 30.04.2014r.

Formularz zgłoszeniowy
Regulamin warsztatów


 Zachęcamy do uczestnictwa i przypominamy o ograniczonej ilości miejsc!

Otwórz