Punkty widokowe w Paczkowie – sprawdź godziny otwarcia

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Punkty widokowe w Paczkowie – sprawdź godziny otwarcia

Gmina Paczków w ubiegłym roku zakończyła inwestycję w ramach, której wybudowano ścieżkę widokową po murach obronnych, dokonano remontów trzech wież bramnych oraz powstały iluminacje architektoniczne zabytków Paczkowa oraz oświetlenie plantów miejskich. Już dziś warto zobaczyć obiekty po rewitalizacji. 

Na murze obronnym obok Bramy Nyskiej zaadaptowano drewnianą,  zadaszoną  galerię spacerową z pomostami widokowymi i hurdycją, która jest atrakcją dla odwiedzających nasze miasto turystów. Ścieżka spacerowa zlokalizowana jest przy ulicy Wojska Polskiego i prowadzi z centrum miasta w kierunku Nysy. Zaprojektowana trasa turystyczna po murach mierzy około 77 metrów. Główna trasa spacerowa prowadzi na wysokości ponad 7 metrów, gdzie zamontowany jest chodnik ścieżki o szerokości prawie 1,5 m. Od wewnętrznej strony galeria jest zabezpieczona drewnianą balustradą, a od zewnątrz obudowana ścianą z desek z 31 otworami okiennymi. Całość pokryta jest dwuspadowym daszkiem z gontu akacjowego. W ciągu trasy zaprojektowano hurdycję - rodzaj drewnianego, zadaszonego ganku na planie półkola.

Informujemy, że po Ścieżce Widokowej Bramy Nyskiej można spacerować codziennie od poniedziałku do niedzieli w godzinach od 9:00 do 18:00. Dodatkowo poza ustalonymi godzinami, można umówić się na spacer po ścieżce z panią Teresą Stańczyc – Bednarz z Biura TeraTour, pod nr tel. 796 030 025.

Natomiast w przypadku Wieży Wrocławskiej, można podziwiać widoki na miasto  od poniedziałku do piątku, w godzinach od 6:00 do 18:00w weekendy od 9:00 do 16:00 (klucz dostępny w Kiosku Ruchu przy ul. Armii Krajowej).

Wejście na Ścieżkę Widokową Bramy Nyskiej  i Wieżę Wrocławską jest bezpłatne. Zachęcamy do częstego odwiedzania tych obiektów. Prosimy jednak o wcześniejsze zapoznanie się z regulaminem obiektów, który wywieszony jest przed każdym z nich. Dzieci do lat 15 mogą wejść na Ścieżkę tylko i wyłącznie pod opieką osób dorosłych. Podczas wchodzenia na Ścieżkę należy zachować szczególną ostrożność z uwagi na:
1)    dużą ilość schodów,
2)    wąskie przejścia,
3)    możliwość poślizgnięcia się na drewnianych schodach lub pomoście, gdy ich powierzchnia jest wilgotna,
4)    możliwość potknięcia się.

Osoby w obuwiu nieprzystosowanym do chodzenia po drewnianych pomostach ze względu na szczeliny między deskami, proszone są o zachowanie szczególnej ostrożności. Zwiedzanie ścieżki może zostać zabronione w czasie burzy oraz złych warunków atmosferycznych (silny wiatr, deszcz, śnieg, grad, mgła).

Na Ścieżce bezwzględnie zabronione jest:
1)    zrzucanie jakichkolwiek przedmiotów,
2)    wspinanie oraz wychylanie się,
3)    hałasowanie,
4)    zaśmiecanie,
5)    niszczenie, odrywanie, odkręcanie elementów konstrukcji.

Na terenie Ścieżki obowiązuje całkowity zakaz palenia tytoniu, spożywania napojów alkoholowych oraz środków odurzających. Zabrania się wstępu na Ścieżkę osobom będącym pod wpływem alkoholu, środków odurzających, zachowujących się w sposób zagrażający bezpieczeństwu innych zwiedzających, zakłócających porządek zwiedzania, naruszających ogólne normy zachowania w miejscach publicznych. W czasie przebywania na Ścieżce należy bezwzględnie stosować się do wszystkich poleceń i uwag uprawnionej osoby obsługującej Ścieżkę. Gmina Paczków nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie wypadki i zdarzenia będące następstwem nieprzestrzegania regulaminu korzystania ze Ścieżki oraz ogólnych zasad BHP. Korzystanie ze Ścieżki odbywa się na własną odpowiedzialność.

Jednocześnie przypominamy, że Centrum Informacji Turystycznej mieszczące się w Domu Kata - w sezonie, czyli od maja do września, czynne jest od poniedziałku do piątku - od 9:00 do 17:00, a w weekendy od 10:00 do 16:00. Poza sezonem CIT czynny jest od poniedziałku do piątku, w godz. od 8:00 do 16:00.

Serdecznie zapraszamy wszystkich Turystów, ale i mieszkańców do podziwiania unikalnych paczkowskich zabytków i urokliwych widoków na nasze miasto. 

Otwórz