Wznieś serce nad zło - fotorelacja z Dnia Żonkila

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Wznieś serce nad zło - fotorelacja z Dnia Żonkila

2 kwietnia po raz szósty uczniowie i nauczyciele paczkowskich Szkół Stowarzyszeniowych, zorganizowali w naszym mieście charytatywną akcję "Dzień Żonkila".

 "Dzień Żonkila" to coroczny element programu "Pola Nadziei", którego celem jest pozyskiwanie funduszy na utrzymanie hospicjów, a także edukacja i uwrażliwienie społeczeństwa na los schorowanych osób.

Wolontariusze przebrani za słoneczne żonkile – symbol nadziei zbierali datki w naszym mieście. Kwesta została zorganizowana na rzecz Hospicjum Auxilium w Nysie,  które od kilkunastu lat aktywnie działa w zakresie opieki paliatywnej, sprawując opiekę nad pacjentami dotkniętymi chorobą nowotworową oraz ich rodzinami. 

Na uroczystość przybyli goście z Nysy z kapelanem hospicjum księdzem Wacławem Leśnikowskim i doktorem Janem Lubeckim –dyrektorem hospicjum oraz wolontariuszami. Obecny był również Burmistrz Paczkowa - Bogdan Wyczałkowski, Radny Powiatu - Artur Rolka oraz szerokie grono przyjaciół NSS. Goście obejrzeli montaż muzyczno – poetycki pt. „Wznieś serce nad zło”,  przygotowany przez młodzież pod opieką pani Elżbiety Marczyk. Uroczystość zakończył pochód ulicami miasta prowadzony przez orkiestrę dętą z Nysy.

 Cieszymy się bardzo, że mieszkańcy Paczkowa z sympatią i otwartym sercem przyjmowali żonkila w zamian za datek. W tym roku akcja objęła całą gminę i wolontariusze kwestowali przez tydzień na wioskach. Datki przerosły oczekiwania Organizatorów w imieniu, których składamy serdeczne podziękowania dla wszystkich darczyńców, którym  na sercu leży dobro człowieka cierpiącego.

Otwórz