Stypendia dla dzieci w ciężkim stanie klinicznym

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Stypendia dla dzieci w ciężkim stanie klinicznym

Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "SPES" chce pomóc tym, którzy ze swym cierpieniem i ogromnymi problemami pozostają osamotnieni. Właśnie otwarto fundusz pomocy stypendialnej, aby zebrane środki rozdysponować wśród najbardziej potrzebujących.

Procedury programu zostały tak zaplanowane, aby uczynić je jak najbardziej dostępnymi oraz aby  w jak najmniejszym stopniu obciążały rodziny. Program Pomocy Dzieciom jest skierowany do rodzin oraz opiekujących się dziećmi znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej, które na skutek choroby lub wypadku znalazły się w ciężkim stanie klinicznym. Są to dzieci wymagające wsparcia funkcji życiowych za pomocą respiratora bądź koncentratora tlenu, karmienia dojelitowego lub pozajelitowego, innych całodobowych specjalistycznych zabiegów opiekuńczych i pielęgnacyjnych.

Wysokość stypendium jest ustalana indywidualnie dla każdej z rodzin, jest ono przyznawane na okres jednego roku. Osoby ubiegające się o przyznanie świadczenia składają drogą elektroniczną wniosek, do którego nie są załączane żadne dokumenty. Dopiero po analizie wniosków Stowarzyszenie "SPES" kontaktuje się z wybranymi rodzinami, wstępnie zakwalifikowanymi do programu, które kompletują potrzebną dokumentację i przesyłają do weryfikacji.

Wnioski o stypendia na lata 2014/2015 będą przyjmowane do dnia 28.03.2014 roku. Jeśli Twoje dziecko znajduje się w ciężkim stanie klinicznym, wymaga całodobowych specjalistycznych zabiegów opiekuńczych i pielęgnacyjnych, a Twoja rodzina znajduje się w trudnej sytuacji finansowej, jesteś potencjalnym adresatem tego stypendium.

Wszystkie informacje na stronie internetowej: www.spes.org.pl/stypendiaKontakt:
Stowarzyszenie na Rzecz Niepełnosprawnych SPES
Organizacja Katolicka ∙ Organizacja Pożytku Publicznego
 KRS: 00000 14574 
 Katowice ∙ ul. Kościuszki 46 ∙ tel. 32 205 38 80
 e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
 

Otwórz