Nowe tablice promujące turystykę - zobacz jak wyglądają

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Nowe tablice promujące turystykę - zobacz jak wyglądają

LGD Nyskie Księstwo Jezior i Gór  rozlokowało tablice promujące największe turystyczne atuty gminy Paczków.

Tablice powstały dzięki podpisaniu w czerwcu przez dziewięć lokalnych grup działania z samorządem województwa opolskiego umowy na realizację projektu, którego celem jest promocja atrakcji turystycznych oraz przyrodniczo - kulturalnych w regionie.

Porozumienie podpisały: Stowarzyszenie Brzeska Wieś Historyczna, LGD Złota Ziemia, LGD Nyskie Księstwo Jezior i Gór, Stowarzyszenie LGD Płaskowyż Dobrej Ziemi, Stowarzyszenie Kraina Św. Anny, Stowarzyszenie LGD Dolina Stobrawy, LGD Górna Prosna, Stowarzyszenie LGD Kraina Dinozaurów i Stowarzyszenie LGD Stobrawski Zielony Szlak.

Dodatkowo  w ramach przedsięwzięcia na szlakach pojawią się  też strzałki i oznaczenia, a w niektórych miejscach pomosty kajakowe, stojaki na rowery czy kwietniki. Wydanych zostanie 170 tys. folderów opisujących opolskie atrakcje, z czego 150 tys. trafi jako inserty do gazet w sąsiadujących z Opolszczyzną woj. śląskim i dolnośląskim. Koszt projektu to ponad 675 tys. zł, a finansowany jest ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

Dwustronne tablice wraz ze stojakami na rowery informują o szlakach i atrakcjach turystycznych w okolicy. Łącznie w całym województwie opolskim powstało ich w sumie 150. W naszej gminie usytuowano łącznie 10 tablic, w tym dwie w Paczkowie (na ul. Mickiewicza naprzeciwko budynku ZUKiM oraz na ul. Staszica na terenie przy przystanku PKS) oraz w miejscowościach takich jak: Kamienica, Unikowice, Trzeboszowice, Ujeździec, Gościce, Dziewiętlice, Ścibórz, Kozielno.

Poniżej przedstawiamy przykładową tablicę dwustronną:

Jednolite oznakowanie tablicami informacyjno-promocyjnymi najatrakcyjniejszych miejsc i rozmieszczenie infrastruktury towarzyszącej ma przyczynić się do wzrostu rozpoznawalności województwa opolskiego. Jest  to dobra zachęta do uprawiania turystyki, szczególnie ukierunkowanej na wizyty kilkudniowe bądź weekendowe pobyty.
 

Otwórz