Wesprzyj Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy - przyjdź na koncert w Paczkowie!

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Wesprzyj Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy - przyjdź na koncert w Paczkowie!

Już za tydzień odbędzie się 22 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która również w tym roku dobroczynnie zagra w Paczkowie.

W niedzielę - 12 stycznia - wolontariusze w całej Polsce i w wielu miejscach na świecie wyjdą na ulice, by zbierać pieniądze na zakup najnowocześniejszego sprzętu medycznego dla polskich szpitali.

Tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się pod hasłem "Na ratunek". Fundacja ze środków, które zostaną zebrane po rozmowach z prof. dr hab. med. Piotrem Kalicińskim - krajowym konsultantem ds. chirurgii dziecięcej, zamierza kupić m.in.:
- wielonarządowe tomografy komputerowe z możliwością znieczulenia do badania młodszych i pobudzonych dzieci,
- RTG przyłóżkowe,
- RTG z ramieniem C i monitorem,
- radiologiczne stacje diagnostyczne,
- aparaty USG przystosowane do badań FAST z opcją power-color-doppler

W związku z coraz większym zainteresowaniem społeczeństwa i potrzebą otwierania kolejnych oddziałów geriatrycznych, a także deklaracji środowisk medycznych o ich tworzeniu, Fundacja zamierza również przeznaczyć część pieniędzy, które zostaną zebrane na doposażenie nowo otwieranych oddziałów geriatrii.

Tradycyjnie paczkowskiej kweście Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy towarzyszyć będzie kilka ciekawych wydarzeń. Od godziny 10:00 do 15:00 w hali sportowej Gminnego Centrum Sportu i Rekreacji odbędzie się Halowy Turniej Piłki Nożnej. Następnie o godz. 15:00 rozpoczną się koncerty lokalnych artystów, a wystąpią: Paczkowska Orkiestra Dęta, Zespół Śpiewaczy Echo, Alicja Czajkowska, Studio Piosenki VOICES, "KLUB 50", "Surowy Front" z Nysy - HIP HOP oraz MPG - Paczkowskie Podziemie.

Oprócz koncertów na scenie wystąpi Stowarzyszenie Młodych Gminy Paczków "ALTERNA", które przedstawi widowiska teatralne pt. "Jaś i Małgosia" oraz "Romeo i Julia.

Warto dodać, że wolontariusze Sztabu XXII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będą zaopatrzeni w specjalne "orkiestrowe" identyfikatory oraz puszki, a każdy darczyńca otrzyma w zamian tradycyjne czerwone serduszko WOŚP. 

Miejmy nadzieję, że również tym razem hojność Polaków dopisze i być może uda się pobić kolejny rekord. Pamiętajmy! Liczy się nawet najmniejsze wsparcie. Zapraszamy wszystkich do udziału w zbiórce.

 

                          


 

Otwórz