Rozpoczęła się przebudowa gazociągu – możliwe utrudnienia na ulicy Wesołej

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Rozpoczęła się przebudowa gazociągu – możliwe utrudnienia na ulicy Wesołej

Polska Spółka Gazownictwa Sp. z o. o., Oddział w Zabrzu przeprowadzi przebudowę istniejącego gazociągu na ul. Wesołej.

Oddział w Zabrzu (dawniej Górnośląska Spółka Gazownictwa sp. z o.o.) rozpoczął działalność 1 lipca 2013 roku. Przekształcenie spółki w oddział było rezultatem konsolidacji obszaru dystrybucji Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa SA, w efekcie której sześć spółek gazownictwa zajmujących się dystrybucją gazu ziemnego w Polsce zostało połączonych w jedną spółkę ogólnopolską.

Zakład w Opolu działa na obszarze 69 gmin województwa opolskiego. Sześć Rozdzielni Gazu eksploatuje ponad 1,5 tys. km sieci dystrybucyjnej, w tym prawie 1,4 tys. km sieci średniego i niskiego ciśnienia.     

Wykonawcą inwestycji w Paczkowie jest Rozdzielnia Gazu w Nysie, znajdująca się przy ul. Towarowej 5. Prace ruszają od dziś tj. 18 grudnia i trwać będą do 20 grudnia (piątek).

Przebudowa dotyczy istniejącego gazociągu, który zbudowany był z rur stalowych DN65, a zostanie zamieniony na rury PEMD fi63. Zakres przedsięwzięcia obejmuję nitkę gazociągu o długości 162 metrów.

W związku z trwającymi pracami przy przebudowie nitki gazociągu, mogą pojawić się utrudnienia w przejeździe przez ulicę Wesołą (dz. nr 699; 696). Orientacyjne miejsce utrudnień przedstawiamy na zdjęciu poniżej.

 


Zwracamy się z prośbą do wszystkich mieszkańców o wyrozumiałość. Za powstałe niedogodności i utrudnienia serdecznie przepraszamy.

Otwórz