Czemu ciągle w góry gnam - spędź muzyczny wieczór w Zespole Szkół

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Czemu ciągle w góry gnam - spędź muzyczny wieczór w Zespole Szkół

Już w sobotę - 9 listopada wieczór muzyczny z krainy łagodności, na który zaprasza Stowarzyszenie Generacja z Paczkowa.

Jest to kolejny koncert z cyklu "Wieczór Muzyczny". W grudniu zeszłego roku odbył się koncert pn. "Ludzie nie sprzedawajcie swych marzeń", w którym gośćmi był " Czarny Nosal". Natomiast w marcu 2013 r. odbył się "Wieczór z Szantami", w którym wystąpił zespół Azymut oraz Andrzej Korycki z Dominika Żukowską.

Tym razem w wieczorze muzycznym pod nazwą "Czemu ciągle w góry gnam" , zobaczymy m.in.: Zespół Klub 50 (występują w nim również członkowie Stowarzyszenia „Generacja") powstał w 2012 roku. Pierwszy występ w Paczkowie można było zobaczyć 14 grudnia 2012 r. Zespół od tej pory ciągle się rozwija. W swoim repertuarze ma również szanty, które paczkowianie mogli usłyszeć w marcu 2013 roku w wieczorze muzycznym z szantami oraz w śpiewankach ulicznych w Paczkowie z cyklu "Muzyczne Lato" (zainicjowane cykliczne wydarzenie, w którym młodzi Paczkowianie szlifują swój talent muzyczny i wokalny). Podczas listopadowego wieczoru muzycznego będziemy mogli usłyszeć Rafała Nosala w nowym zestawieniu wraz z Piotrem Kirsteinem i Tomkiem Żelaśkiewiczem.

Gwiazdą wieczoru będzie koncert zespołu "U Studni". Wszyscy wywodzą się z zespołu „Stare Dobre Małżeństwo” w składzie: Ola Kiełb-Szawuła, Wojciech Czemplik, Dariusz Czarny, Andrzej Stagraczyński, Ryszard Żarowski.

 „U Studni” - to jeden z najlepszych w Polsce zespołów uprawiający balladę z umiejętnie dobranym tekstem i niebanalną oprawą muzyczną. Swój najnowszy program opierają na wierszach Adama Ziemianina - wybitnego krakowskiego poety, a także na utworach autorstwa: Oli Kiełb, Darka Czarnego i Ryszarda Żarowskiego. Mądra refleksja, afirmacja życia we wszystkich jego przejawach, liryka najwyższej próby i optymizm, to oprócz przepięknej harmonii głosów wokalistów i akompaniujących instrumentów dominanty przekazu i stylu wykonawczego „U STUDNI". Współtworząc przez wiele lat (1984-2012) Stare Dobre Małżeństwo, wyznaczyli rozpoznawalne brzmienie i styl muzyczny tej legendarnej grupy. Swoje doświadczenie wykorzystują także wspierając zespoły: „Bohema" (Darek Czarny), „WYSPA" i „Do Góry Dnem" (Ola Kiełb) czy „Hoodoo Band" (Andrzej Stagraczyński). Twórcze osobowości, naturalność i swoboda bycia na scenie, i świetny kontakt z publicznością gwarantują wyjątkowość każdego koncertu „U STUDNI". Zespół brzmi swojsko i świeżo. Znane i świetnie wyważone brzmienie gitar Darka Czarnego i Ryśka Żarowskiego, basu Andrzeja Stagraczyńskiego i jedynych, niepowtarzalnych skrzypiec Wojtka Czemplika zyskują sobie coraz szersze kręgi fanów - w różnym wieku, chociaż zespół zadebiutował zaledwie we wrześniu 2012 r.
 
Obecność w zespole Oli Kiełb i Justyny Wojtkowiak to dodatkowe walory grupy, o której mówi się, że posiada własną, swoistą magię. A to nic innego jak dbałość o słowo, o jego piękno i  jasność przekazu, co jest wielką zaletą zespołu. Swoją debiutancką płytę artyści tworzący „U STUDNI" (wydana przez łódzki „Dalmafon" w 2013 r.) przygotowali z ogromną pieczołowitością. Nie brak tu wspaniałej energii, różnorodności tematów i motywów, co świadczy o niezwykłym potencjale twórczym zespołu.

Grają w całej Polsce, a żywy kontakt ze słuchaczami, integracja duchowa, chęć i potrzeba wspólnego śpiewania z publicznością podczas koncertów stanowią dla nich podstawę działania.

  „U STUDNI" zasilają swoimi talentami:

  Dariusz Czarny - gitary, śpiew, aranżacje
  Wojciech Czemplik - skrzypce, altówka, mandolina, śpiew,
  aranżacje
  Ola Kiełb-Szawuła - gitara, śpiew, aranżacje
  Andrzej Stagraczyński - gitara basowa, aranżacje
  Ryszard Żarowski - gitary, śpiew, aranżacje

  Gościnnie wspomagają „U STUDNI":

  Justyna Wojtkowiak - śpiew, flet
  Adam Ziemianin - poeta
„Spotkajmy się u studni z wiecznie żywym słowem, które niesie nadzieję na lepsze jutro. Zaczerpnijmy ze studni bogatej w poezję. Jesteśmy pewni, że każdy znajdzie dla siebie odpowiednie przesłanie."

Wieczór zapowiada się wybornie. Warto przyjść i posłuchać artystów. Stowarzyszenie Generacja serdecznie zaprasza na koncert dnia 9 listopada 2013 w auli Zespołu Szkół w Paczkowie ul. Kołłątaja na godz. 18.00.
Bilety w kwocie 30zł, można nabyć pod nr tel. 605 229 637, jak również w biurze TeraTour w Paczkowie (Rynek 20 - Dom Plastyka, codziennie w godz. 10-16).

                                        Wieczór jest zapowiedzią powrotu do Paczkowa Prezentacji Muzycznych "Terepaczków". Powrót festiwalu po kilkuletniej przerwie, będzie miał miejsce w dniach od 14 do 16 lutego 2014 roku i będą to już 19 prezentacje. "Terepaczków" to szansa na "muzyczne ożywienie" miasta oraz powrót wydarzenia do kalendarza ogólnopolskich prezentacji. Serdecznie zapraszamy! 

Otwórz