Chrońmy dziecięce uśmiechy

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Chrońmy dziecięce uśmiechy

Z nowym rokiem szkolnym 2013/2014 ruszyła ogólnopolska akcja edukacyjno-profilaktyczna programu „Chroń Dziecięce Uśmiechy”, organizowana przez Wrigley Poland wraz z Polskim Czerwonym Krzyżem, pod patronatem Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego.

 W ramach programu zostały przeprowadzone bezpłatne przeglądy stomatologiczne w wybranych szkołach podstawowych oraz lekcje na temat prawidłowej higieny jamy ustnej. Program objął również województwo opolskie, a stan zdrowia zębów u dzieci był sprawdzany w wybranych szkołach podstawowych w Opolu, Otmuchowie, Paczkowie, Brzegu, Przylesiu i Czepielowicach.

16-17 września 2013 r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 im. Bohaterów Westerplatte w Paczkowie pojawił się mobilny gabinet dentystyczny, w którym zostały przeprowadzone bezpłatne przeglądy stomatologiczne dla 225 uczniów.

Ekipa obsługująca program, która odwiedziła szkołę składała się z 6 stomatologów, 6 pomocników stomatologów, 4 osób obsługi technicznej oraz rzecznika-koordynatora.

Dodatkowo, od września br. do lutego 2014 r., przeszkoleni nauczyciele i wolontariusze Polskiego Czerwonego Krzyża poprowadzą lekcje wśród 30 000 dzieci w całej Polsce, podczas których najmłodsi dowiedzą się, jak prawidłowo dbać o swoje zęby.

Również w PSP nr 2 w Paczkowie w ramach zajęć wychowawczych kontynuowana będzie tematyka dotycząca higieny jamy ustnej. Do uczniów trafią materiały edukacyjne „Chroń Dziecięce Uśmiechy”, które zostały przygotowane specjalnie z myślą o dzieciach w wieku 6-9 lat oraz młodzieży w wieku 10-12 lat. Materiały zostały opracowane tak, aby w ciekawy i interaktywny sposób pokazać uczniom najważniejsze zasady oraz zalety dbania o swoje zęby.Patronat honorowy nad programem „Chroń Dziecięce Uśmiechy” objęli: Minister Edukacji Narodowej Pani Krystyna Szumilas, Konsultant Krajowy w Dziedzinie Stomatologii Dziecięcej, Konsultanci Wojewódzcy ds. Stomatologii Dziecięcej w Opolu, Lublinie, Rzeszowie oraz Kielcach.

Nauka o profilaktyce próchnicy powinna zaczynać się już od najmłodszych lat, dlatego mamy nadzieję, że dzieci zdobędą wiedzę o prawidłowej higienie jamy ustnej, a przy okazji będą bawić się świetnie. 

Otwórz