Wspólne wielkanocne śniadanie seniorów

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Wspólne wielkanocne śniadanie seniorów

Jak co roku władze samorządowe Paczkowa zaprosiły członków paczkowskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów na tradycyjne wspólne śniadanie wielkanocne.

Tego typu świąteczne spotkania są już w naszym mieście swoistą wielkanocną tradycją. Dla samotnych starszych ludzi są znakomitą okazją do porozmawiania ze znajomymi, podzielenia się świątecznym jajkiem, zjedzenia tradycyjnego ciepłego posiłku i wspólnego celebrowania Wielkiej Nocy. Święta to wyjątkowy okres, w którym brak towarzystwa odczuwa się wyjątkowo boleśnie. Wielu z członków PZERiI jest samotnych lub zwyczajnie nie stać ich na godne uczczenie wielkanocnego czasu. To właśnie z myślą o nich organizowane są takie spotkania.

Przy suto zastawionym stole, w obecności m.in. Burmistrza Bogdana Wyczałkowskiego, jego Zastępcy Grzegorza Jasioka oraz Radnej Sejmiku Wojewódzkiego Teresy Karol, członkowie Związku mieli okazję zasiąść do wspólnego wielkanocnego śniadania. Nie zabrakło także Dyrektora OKiR Andrzeja Kłoczko oraz sponsorów wspierających działalność PZERiI. "Mistrzem ceremonii" był Przewodniczący Andrzej Budzik.

- Cieszę się, że nasza brać emerytów i rencistów tradycyjnie mogła zasiąść do wielkanocnego stołu, by jak jedna wielka rodzina podzielić się świątecznym jajkiem i złożyć sobie najlepsze życzenia w tym niezwykle ważnym dla naszej katolickiej wiary czasie - powiedział szef paczkowskiego oddziału.  

Kolejne świąteczne spotkanie naszych seniorów odbędzie się prawdopodobnie w okresie Bożego Narodzenia, kiedy Związek zorganizuje tradycyjną wigilię.

Otwórz