Narysuj Nyskie Księstwo Jezior i Gór - wygraj nagrody dla siebie i szkoły!

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Narysuj Nyskie Księstwo Jezior i Gór - wygraj nagrody dla siebie i szkoły!

Lokalna Grupa Działania "Nyskie Księstwo Jezior i Gór" ogłasza konkurs plastyczny dla uczniów szkół podstawowych klas I - IV. Zadaniem uczestników będzie zobrazowanie w dowolnej technice plastycznej swoich wyobrażeń na temat legendarnej krainy Nyskiego Księstwa Jezior i Gór.

Nazwa ta stanowi miano Lokalnej Grupy Działania, a nawiązuje do naszego malowniczego regionu, będącego w przeszłości Księstwem Nyskim, czyli biskupim księstwem feudalnym ze stolicą w Nysie. Księstwo Nyskie powstało na przełomie XIII i XIV wieku, a zarządzali nim biskupi wrocławscy. Do dziś na terenie powiatu nyskiego zachowało się wiele cennych pozostałości z tych czasów. Do unikalnych zabytków z tego okresu dodajmy piękne położenie z licznymi jeziorami i górami na wyciągnięcie ręki, a otrzymamy wstępną wizję Nyskiego Księstwa Jezior i Gór.

Organizowany przez LGD konkurs plastyczny zostanie przeprowadzony za pośrednictwem szkół podstawowych z obszaru gmin Głuchołazy, Nysa, Otmuchów i Paczków. Każda ze szkół może zgłosić do konkursu maksymalnie pięć prac różnych autorów. Prace powinny zostać dostarczone wraz z formularzem zgłoszeniowym, oświadczeniem i metryczką - o szczegółach procedury zgłoszeniowej poczytać można w regulaminie konkursu.

Termin zgłaszania Prac upływa 30 kwietnia 2013 roku, a rozstrzygnięcie rywalizacji i wręczenie nagród nastąpi do końca maja 2013 roku. Do oceny zgłoszonych prac organizator planuje powołać komisję konkursową, w skład której wejdą przedstawiciele lokalnych mediów, Muzeum w Nysie, PTTK oraz Stowarzyszenia Twórców Kultury. Jest o co powalczyć, bo łączna pula przeznaczona na nagrody sięga 6 tys. zł. Zwycięzca konkursu otrzyma nagrodę rzeczową o wartości 300 zł, a dla swojej szkoły wywalczy nagrody o łącznej wartości 2200 zł. Drugie i trzecie miejsce otrzyma odpowiednio: 200 zł / 100 zł dla autora pracy oraz 2000 zł / 1000 zł dla szkoły, do której wyróżniony uczeń uczęszcza.

Prace należy dostarczyć do siedziby Lokalnej Grupy Działania "Nyskie Księstwo Jezior i Gór" - ul. Kolejowa 15, 48-300 Nysa. Szczegółowe informacje w regulaminie konkursu oraz pod numerem telefonu (77) 408 05 88. 

Konkurs plastyczny "Nyskie Księstwo Jezior i Gór w wyobraźni dziecka" jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania "Funkcjonowanie LGD - nabywanie umiejętności i aktywizacja" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

 

Otwórz