Paczków w obiektywie Jiříego Štrajta

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Paczków w obiektywie Jiříego Štrajta

Już w najbliższy piątek 14 grudnia w galerii Domu Plastyka odbędzie się wernisaż najnowszej wystawy fotograficznej zaprzyjaźnionego z Paczkowem czeskiego artysty-fotografika - Jiříego Štrajta. Ekspozycja pod tytułem "Paczków - impresje fotograficzne"

Jiří Štrajt (ur. 1940 r.) mieszka w pobliskim Javorníku, którego przez kilka lat był starostą. W latach 1967-1969 studiował fotografię artystyczną na Konserwatorium Ludowym w Ostrawie. Większą część swojej twórczości poświęcił fotografii reporterskiej, przede wszystkim sportom motorowym. W ciągu ostatnich lat fotografuje przyrodę Gór Rychlebskich zachwycając się fauną i florą. Przez cały czas swojej twórczości bierze udział w licznych konkursach odbywających się w kraju i za granicą.

Štrajt jest członkiem Klubu Fotografów Przyrody, działającym przy centrali Czesko- Morawskiej Jedności Łowieckiej w Pradze. Od wielu lat prezentuje swoje zdjęcia na wystawach zbiorowych w całej Europie, ma na swoim koncie również kilka wystaw indywidualnych m.in. w Jeseniku, Ostravie, Bojnicach Słowacja, Otmuchowie i Paczkowie.

Paczkowianie już kilkakrotnie mieli okazję podziwiać fotografie Jiříego Štrajta. Ostatnią z nich była wystawa "Pejzaże", która została zaprezentowana 12 lutego 2010 roku, a w najbliższy piątek będziemy mogli podziwiać uroki naszego miasta uchwycone w obiektywie czeskiego artysty.

Otwarcie ekspozycji, która będzie dostępna do 10 stycznia 2013 roku, zaplanowano w galerii paczkowskiego Domu Plastyka (ul. Rynek 20) w piątek 14 grudnia o godz. 17:00. W imieniu organizatorów i samego artysty - serdecznie zapraszamy!

Otwórz