Bajkowe wsparcie studentów - skorzysta paczkowski Dom Dziecka!

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Bajkowe wsparcie studentów - skorzysta paczkowski Dom Dziecka!

Dziewięcioro studentów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie zamierza nagrać audiobooka z bajką dla dzieci. Akcja ma charakter charytatywny, a dochód ze sprzedaży nagrania zostanie przeznaczony na rzecz podopiecznych z Domu Dziecka w Paczkowie. Inicjatorem całego przedsięwzięcia jest rodowity paczkowianin - Bartosz Metner.

Bartek jest mieszkańcem Paczkowa i studentem pierwszego roku Bezpieczeństwa Wewnętrznego PWSZ w Nysie. To on wpadł na pomysł nagrania bajki dla dzieci i namówił do współpracy innych studentów. 
- Pomyślałem, że warto zrobić coś pożytecznego dla dzieci z Domu Dziecka. Najrozsądniejszym rozwiązaniem wydało mi się nagranie bajki dla dzieci w formie audiobooka i następnie udostępnienie go odpłatnie w Internecie. Powiedziałem o tym pomyśle mojej koleżance z roku, a ona przekazała tę informację innym studentom - mówi Bartosz Metner.
Na odzew nie trzeba było długo czekać. Do pomocy przy realizacji projektu zgłosiło się siedmioro innych studentów nyskiej uczelni. Tekst bajki, którą nagrają dla dzieci, pisze siostra pomysłodawcy projektu, Marta Metner. Muzyką i realizacją nagrań zajmie się bezpłatnie realizator dźwięku, Rafał Staliś.

Do studia nagraniowego w PWSZ w Nysie, studenci zamierzają wejść już jutro. Większość z nich przed mikrofonem stanie po raz pierwszy w życiu.
- Otuchy dodaje nam szczytny cel tej akcji. Mamy też zapewnione wsparcie ze strony profesjonalnego realizatora dźwięku, który będzie nas nagrywał - wyjaśnia inicjator akcji. Audiobook ma być gotowy jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia. 

Studenci, zaangażowani w realizację projektu, uruchomili także stronę internetową www.studencidladzieci.pl, na której opisują działania związane z nagraniem audiobooka. Ponadto, jeśli ktoś zechce wesprzeć działania StudenciDlaDzieci.pl, może skorzystać ze specjalnej bramki SMS - wystarczy wysłać SMS o treści:
info studencidladzieci na numer 71480 (koszt SMS 1,23 zł z VAT) lub SMS o treści: info studencidladzieci na numer 72480 (koszt SMS 2,46 zł z VAT). Pieniądze będą przeznaczone dla dzieci z Domu Dziecka w Paczkowie

Na zdjęciu uczestnicy projektu - od lewej: Bartosz Metner, Aleksandra Kuć, Natalia Myjak, Ewelina Pietraszko / fot. PWSZ Nysa

Otwórz